Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

РЕСУРСИ ПЛАНЕТИ ТАНУТЬ

Організація Global Footprint Network підрахувала, що людство за 9 місяців витрачає річний запас ресурсів планети. Нині попит людства на природу перевищує здатність планети до відновлення ресурсів і поглинання відходів.

«Наше дослідження показало, що приблизно за 9 місяців нам було потрібно від природи таку кількість послуг, яка еквівалентна тому, що планета може виробити за увесь 2012 рік, — говориться в заяві екологів. — Ми створюємо цей дефіцит за рахунок виснаження запасів (риби, дерева і іншого) і шляхом накопичення відходів (наприклад, вуглекислий газ в атмосфері і океані)». Це груба оцінка, але не перша. Багато природоохоронних груп б’ють тривогу з приводу зубожіння ресурсів. Наприклад, Всесвітній фонд дикої природи вважає, що ми живемо так, немов у нас не одна, а півтори планети. «Якщо нинішні тенденції збережуться, до 2030 року нам буде потрібно потужність двох планет для задоволення потреб в природних ресурсах і поглинанні вуглекислого газу», — відзначалося в доповіді «Жива планета».

Global Footprint Network стверджує, що людство стало споживати більше, ніж може дати Земля, з середини 1970-х років. У 2011-му ми використовуємо річний запас ресурсів планети на 135%. Наслідки цього очевидні: зміна клімату відбувається через те, що вуглекислий газ накопичується в атмосфері швидше, ніж виводиться; ліси зникають, тому що їх вирубують швидше, ніж вони устигають вирости; рибальство знаходиться на межі краху, тому що ми їмо рибу швидше, ніж вона розмножується. За оцінкою Всесвітнього фонду дикої природи, з 1970 року біорізноманітність планети скоротилася на 30%.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com