Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Нові виклики: дискримінація та переслідування християн

За особистим запрошенням голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополита Волоколамського Іларіона протоієрей Діонісій Мартишин, завідувач кафедри православної культури та теології, директор духовно-просвітницького Центру імені Святих Апостолів МАУП відвідав міжнародну конференцію «Свобода віросповідання: проблема дискримінації і переслідування християн», яка минулого тижня проходила у Москві.

В роботі поважного міжнародного форуму узяли участь представники Олександрійського, Антіохійського, Єрусалимського, Московського, Сербського Патріархатів, Кіпрської, Елладської Православних Церков, Ассірійської Церкви Сходу, Коптської Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, Римсько-Католицької, Маронітської Церков, Всесвітньої ради церков, протестантських деномінацій, громадських організацій у справах боротьби з християнофобією, мусульманських, іудейських громад, державної влади.

На високому міжнародному рівні було обговорене питання переслідування християн у сучасному світі. Сьогодні переслідування християн набули особливого розмаху у зв’язку з політичними трансформаціями на Близькому Сході і в Північній Африці. Християни різних конфесій зазнають страждань в Іраку, Алжирі, Афганістані, Єгипті, Пакистані, Нігерії та інших країнах.

 

Обговорюючи трагічні та болісні питання дискримінації християнства, представники різних релігій зазначили, що не можна залишатися байдужими до страждань наших братів по вірі у Всевишнього. Сучасне людство  не має права потурати спробам руйнування християнської спадщини Європи, Близького Сходу, Азії та Африки. Поважні церковні лідери, вчені, громадські діячі підкреслили розуміння істини, що християнство є не лише давньою релігією людства, але й системотворним чинником глобального культурного та соціального розвитку майбутнього сучасної цивілізації.

На завершення представницького міжнародного форуму 1 грудня 2011 року в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя відбулася зустріч Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з учасниками міжнародної конференції. Спілкуючись з учасниками міжнародного форуму, Святіший Патріарх Кирил зазначив, що випадки переслідування й дискримінації християн у теперішній час набули системного характеру.

Підсумком конференції стало розуміння того, що дискримінація, переслідування християн усього світу, порушення прав віруючих представників інших релігій, зростання міжрелігійних суперечностей повинні спонукати віруючих людей планети до переосмислення існуючих механізмів забезпечення захисту прав, свобод, гідності людської особистості, власних релігійних переконань та духовних цінностей людства.

Духовно-просвітницький Центр імені Святих Апостолів МАУП

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com