Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Закордонні банківські групи покидають україну

Відомі міжнародні банківські імена покидають Україну . Ринок обговорює нові угоди і нові чутки - експансія західного капіталу на українському фінансовому ринку зазнає невдачі.

Проблеми західних банків, які залишили Україну після кризи 2008 року, схожі як дві краплі води. Загальна формула, під яку підходить більшість історій, виглядає наступним чином: до кризи - дорого заплатили за банки місцевим бізнесменам, у кризу - зазнали рекордних збитків через погані кредити, які раптом винирнули, після кризи - повернули свої доньки за низькою ціною знову-таки українським бізнесменам. Потоки капіталу, які текли в Україну від західних банківських груп, тепер повернулись назад. Працювати по-українськи західні банкіри так і не навчилися.

Хто в результаті залишився у виграші? Міжнародний банківський бізнес, який прийшов на піку, а йде із збитками. Українські фінансові групи недорого підбирають те , що до кризи продавалося за рекордною ціною. Тепер успішної кон'юнктури для наступної вигідного перепродажу чекати доведеться не менше 5-10 років. Нижче - найбільш яскраві й драматичні епізоди, пов'язані з приходом і відходом західних банків з України.

Починаючи з 2009 року наш ринок встигли покинути SEB Банк (Швеція), Банк Форум Commerzbank (Німеччина), Swedbank (Швеція), Ерсте Банк, Erste Group (Австрія), чеська Home Credit Bank (2009), німецький Dresdner Bank (2009), британський HSBC (2010), російський Ренесанс Капітал (2010), німецький Bayerische Landesbank (2011), південнокорейський Kookmin Bank (2011) , грузинський Bank of Georgia (2011), голландський Кредит Європа Банк пішов з роздробу (2012), австрійський Volksbank (2012), французький Societe Generale (2012), Кредитпромбанк (2013) і Астра Банк (2013). Найближчим часом цей список можуть поповнити Марфін Банк і Platinum Bank.

UniCredit SpA ( Італія ) також вивчає можливість продажу Укрсоцбанк http://minfin.com.ua/company/ukrsocbank/, якщо знайдеться покупець на цей актив, хоч не пройшли ще всі формальності з реорганізації Укрсоцбанку в UniCredit Bank, які планується завершити тільки в II кварталі 2014 року.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com