Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

УКРАЇНЦІ - НАЦІЯ ДУХУ

Відроджуючи культуру, традиції, мову, ми відтворюємо націю. Міжрегіональна Академія управління персоналом як осередок національної свідомості виховує молодих людей, які в майбутньому стануть справжніми патріотами своєї Батьківщини і працюватимуть на її добробут і авторитет.

     10 березня в Академії відбулося підписання угод про співпрацю Міжрегіональної Академії управління персоналом з національними спілками композиторів, письменників, художників, театральних діячів України, Всеукраїнським об'єднанням «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка та Українським фондом культури. Вітаючи гостей, викладачів і студентів, президент МАУП і МКА Георгій Щокін зазначив: «Ми сьогодні є свідками приємної і багато в чому визначальної події, коли квіт української інтелігенції в особі керівників відомих національних спілок у галузі культури започатковує свою офіційну співпрацю з МАУП. Це важливо для всіх нас, оскільки культура — індивідуальна сутність і форма існування кожного етносу. Етнос, який втрачає свою культуру, з часом перетворюється із самостійного історичного діяча на етнографічний матеріал. МАУП, як ви знаєте, є колективним носієм і невтомним пропагандистом передусім української культури, її помітного місця в культурному розмаїтті всього світу. Тому ми і зібралися сьогодні разом з керівниками національних спілок письменників, музикантів, художників, аби спільно працювати на благо національної культури й освіти — того, що вирізняє наш народ з-поміж інших народів».
     Метою підписання угод є розширення співпраці в галузі естетичного виховання молоді, допомога митців у сфері освіти й виховання.
     Від Міжрегіональної Академії управління персоналом угоди підписував її ректор — професор Микола Головатий.
Підписуючи угоду, народний депутат України, академік НАМ України, голова Українського фонду культури Борис Олійник зауважив: «Знаючи віддавна колектив і керівництво Академії, дякую усім її співробітникам за таку благородну ініціативу — сконсолідувати нас для виховання майбутнього покоління. МАУП — це взірцева Академія, яка вчить молодь поважати інші народи світу і водночас вселяє переконання, що українці на своїй землі — титульна нація, яка повинна боротися за своє майбутнє і добробут».
     Голова Національної спілки композиторів України Михайло Степаненко розповів гостям про святкування 191-ої річниці від дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка. «Такі генії, як Тарас Шевченко, народжуються раз на тисячоліття, однак кожен українець носить у собі частинку того полум'я, яке запалив Тарас.
     Тож усі мої колеги, зокрема молоде покоління, мають нести у своїй душі знання про життя і творчість нашого Кобзаря. Український народ здавна славився своєю піснею, і не чужі для нас композиції Платона Майбо-роди й Олександра Білаша. Якщо дитина не знає української пісні — вона не знає й української мови. І наше завдання, обумовлене цією угодою, — знайомити студентів з українськими Консолідація композиторами, українськими піснями, українською культурою», — зазначив Михайло Степаненко.
     Поставивши свій підпис під угодою, народний депутат України, голова Національної спілки театральних діячів України Лесь Танюк сказав: «Ми живемо ілюзіями, що світом править капітал, світом правлять гроші, та це не так. Передусім, світом правлять душа і емоції. І я повністю погоджуюся зі словами класика Вільяма Шекспіра: «Весь світ театр, а люди в ньому актори». Адже він мав на увазі не лише театралів, а й усіх нас. Українці все ж таки — це нація душі. І тому я дуже задоволений сьогоднішньою подією і дякую Міжрегіональній Академії управління персоналом за таку ініціативу».
     Підписуючи угоду про співпрацю з Академією, народний депутат України, письменник, голова Національної спілки письменників України Володимир Яворівський зауважив: «Ці дні для кожного українця особливі. Вони пронизані Тарасовим світлом. І я впевнений: якби ми не мали Шевченка, ми не відновили б своєї державності 1991 року і тим більше не зібралися б на Майдані у листопаді-грудні минулого року. А українці змогли піднятися з колін і на весь світ заявити: «Ми є». Світ заговорив про нас як про віднайдений народ. І це надзв ичай но приємно. Я радий бути присутнім нині у цьому залі і вдячний керівництву Академії за виховання національне свідомої молоді, за виховання справжніх патріотів своєї країни.
     «Скажу чесно, я не поділяю оптимізму Володимира Яворівського, адже бачу, що едипові комплекси уже починають ставати головними принципами нової влади. Вона якомога швидше хоче стати дорослою і запровадити якісь нові принципи, руйнуючи українські традиції, встановлені ще за багато років до нас. Задумайтеся: Шевченко тому й унікальний, що на архетипному рівні вивів нас на ті формули національного буття, які неможливо спростувати. Він першим сказав про родовий закон. Нині ми переживаємо новий ліберальний підхід, бо ліберальний сегмент, який становив невелику частину нашого політикуму, нині переміг. І люди, які вийшли на Майдан, вимагали не доларів, а чесного життя, національного відродження і поваги до нації. Українцям доведеться ще довго боротися за свою незалежність і свої права. Національна хвиля, яка піднялася кілька місяців тому, — це лише початок нашої тяжкої боротьби. І тому я дякую всім, хто зібрався сьогодні у цьому залі, і бажаю нам усім сили й незламності у відстоюванні свого чесного, вільного, культурного і національного життя», —сказав народний депутат України, голова Всеукраїнського об'єднання «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка, поет Павло Мовчан. Він поставив підпис і пообіцяв зробити усе для плідної співпраці з Академією.
     На завершення ректор МАУП Микола Головатий подякував гостям і зауважив, що підписання таких угод — велика довіра до Академії, довіра до студентів і директорів інститутів. «Ми виправдаємо довіру і відстоїмо свої права як українці. Ми завжди з радістю зустрічатимемо людей, які нестимуть у своїх душах українську пісню, українську поезію, українське мистецтво», — сказав він.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com