Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик
Виставка
Олімпіада
Візити
Кримінал

ВІД В'ЯЗНИЦІ ХАБАР НЕ ВРЯТУЄ?

У Києві затримано ізраїльського работоргівля
[ читати далі... ]
Доспівався...
Оборудки

У МІНТРАНСІ ТАКИ «ХІМІЧИЛИ»

Слідчі Генеральної прокуратури України під час перевірки знайшли грубі порушення фінансового законодавства у Міністерстві транспорту і зв'язку.
[ читати далі... ]
Актуально

ЗУПИНИТИ НОВІ МАНЕВРИ ПРОТИ КУБИ!

Звернення представників світової інтелігенції на захист Куби
[ читати далі... ]
Чеченський синдром

МАСХАДОВА ВБИТО, ОДНАК ПРОБЛЕМА ЗАЛИШИЛАСЯ...

Богдан ДОВНИЧ Президент Ічкерії небезпечніший для Володимира Путіна мертвим, аніж живим
[ читати далі... ]
Біля джерел

НАРОДНА КУЛЬТУРА ЯК ЕТНІЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ

Вадим МИЦИК, директор Тальнівського музею історії хліборобства, Вінницька область

      Культура української землі, а отже, й народу, одвічно хліборобська. Це відомо з часів Буго-Дністровської культури ще вісім тисяч років. Яскравого духовного розвитку українська культура набула в добу Трипільської цивілізації. Хоч би як дослідники називали культури, однак хліборобськими вони були за своєю духовно-господарською суттю. Завдяки цій життєтворчій галузі розвивалися ремесла, культура, різнобічна творчість етносу. Люди одвічно споживали і споживають хліб, що зміцнює їхній Дух і Силу, чим мають завдячувати хліборобам — синам Сонця І Поля. Тому хліборобів завжди називають помічниками Божими. Вони на землі, як і Бог у Світі, піклуються про поступ життя. Хто вирощує хліб, тому Бог іде на поміч.


[ читати далі... ]
Незабутні

Олексій Зарецький:
«СПРАВА ПРО ВБИВСТВО АЛЛИ ГОРСЬКОЇ - В ОДНОМУ РЯДУ ЗІ СПРАВОЮ ГОНГАДЗЕ»

Світлана БОЖКО

      Олексій Зарецький — вчений-філолог, один із засновників Центру українсько-польських студій. А ще він гідний син своїх батьків, який усе своє свідоме життя зберігає пам'ять і творчу спадщину художників Алли Горської і Віктора Зарецького. Саме завдяки клопотанням Олексія Вікторовича було організовано посмертні виставки батьків, видано документальну книжку «Алла Горська. Червона тінь калини», а 1996 року на будинку на вулиці Терещенківській, 25, у якому мешкала Алла Горська, було відкрито меморіальну дошку.
      Кажуть, Україна багата на таланти, тому, мабуть, ми, українці, не завжди помічаємо їх. Особливо тих, хто вже відійшов у інші світи. Ось і 80-річчя з дня народження художника Віктора Зарецького, на жаль, цього року широко не відзначали. Якби не публікації сина Олексія у пресі, то ця дата залишилася б і зовсім непоміченою.


[ читати далі... ]
Сторінки трагічної історії

ГУЛАГІВСЬКА ALMA MATER

Сергій ШЕВЧЕНКО       СРСР і його союзники у Другій світовій війні за неповні чотири роки змусять капітулювати фашистських окупантів. Ще довше, майже до середини 1950-х, комуністична влада боротиметься з українським підпіллям. Після хрущовської «відлиги» партія руками органів держбезпеки розправиться з дисидентами. За Горбачова радянська імперія спробує перебудуватися, а на початку 1990-х розпадеться. Комуністичний режим себе зжив. Однак перші десятиліття його панування назавжди зробили загальною назву островів Соловки. Саме їх назвав письменник Солженіцин «гулагівською alma mater».
[ читати далі... ]
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com