Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПОВНИЙ ...УБЕЗ

У структурі Міністерства внутрішніх справ є досить цікавий підрозділ, який начебто має боротися із злочинністю в економічній сфері. Називається — Департамент державної служби боротьби з економічною злочинністю

Своєю чергою, він має при кожному обласному управлінні внутрішніх справ свої управління. Якщо вірити зведенням МВС України, ці мужні працівники постійно розкривають та попереджують різні злочини, повертають державі значні кошти — чим так любить по всіх-усюдах хвалитися міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. І дарма, що, судячи з усього, розкриваються злочини, які особливої загрози для економіки держави не становлять. Приміром, знайдуть якогось «пірата», який у домашніх умовах «штампує» ДВД-диски або відеокасети. У той час, коли у «тіньовиків» обертаються такі кошти, що і не снилися Держбюджету.

Тим часом «боротьбисти» виконують ще одну досить цікаву функцію — не прописану в жодному законі, що стосується їхньої діяльності. Хоча у середовищі ділових людей про це прийнято говорити пошепки, але, якщо хтось хоче знищити конкурента або тимчасово нейтралізувати його, звертаються по допомогу саме до цих хлопців. Зрозуміло, працюватимуть вони не лише за подяку від начальства «за розкриття чергового економічного злочину» та штатний оклад. Інша справа, коли керівники комерційної структури чимось не догодили вищому міліцейському керівництву. Тоді надходить відповідний наказ — і «славні борці з економічною злочинністю» починають працювати. Розірвати на шматки те, що роками створювали, витрачаючи здоров’я та значні кошти, — для них садистська за-бавка. І справді, руйнувати — не будувати. їхні дії доходять до маразму.

«Персонал Плюс» вже не раз писав про те, що міністр-соціаліст Юрій Луценко спільно з однопартійцем і колегою по уряду, міністром освіти і науки Станіславом Ніколаєнком вирішили будь-що знищити  Міжрегіональну Академію управління персоналом. За, як на їхню думку, занадто велике свободолюбство. У результаті нині практично по всіх регіональних структурах МАУП триває перевірка. До того ж, схоже, нині ледь не все Міністерство освіти і науки перебуває у відрядженні, перевіряючи філії МАУП. Скільки на це йде державних коштів — варто було б підрахувати. Тим паче, що деяких відділень, куди виписали відрядження ці «інспектори», в природі не існує! Утім, такі витрати ні для Луценка, ні для Ніколаєнка практично нічого не означають. Аби знищити Міжрегіональну Академію управління персоналом, вони ще й не на таке підуть. Про те, що це справжня своєрідна військова кампанія, свідчить і той факт, що, окрім МАУП, жоден інший навчальний заклад не перевіряють. Хоча у таких соціалістично-державних вищих навчальних закладах, що їх полюбляє цей тендем, порушень, про що неодноразово повідомляли З МІ, аж занадто багато.

Можна було б погодитися з тим, що підрозділи МАУП перевіряють освітяни. Однак з якогось дива, вочевидь, зрозумівши, що великих порушень не знайдуть, представники МОНу звернулися по допомогу до Генпрокуратури та МВС. Ті, своєю чергою, дали команду «фас!» своїм місцевим церберам. Однак, як відомо, деякі собаки бійцівської породи по-своєму розуміють команди господаря. Так трапилося і з співробітниками управлінь з боротьби з економічними злочинами. До редакції «Персоналу Плюс» потрапив досить цікавий документ, який можна охарактеризувати як такий собі «темник для «мєнта». Суть його в тому, що убезівці мали б провести таку собі співбесіду із студентами та випускниками МАУП про їхнє навчання.

Зокрема, як вказано в інструкції, потрібно «опитати вказаних осіб за такими питаннями: Коли та за яких обставин вступили до МАУП, на яку спеціальність? Які вступні іспити здавали, де саме і коли?» та ін. Також убезівці мали б вимагати копії документів про оплату за навчання, договори і контракти про навчання, дипломи МАУП, отримані під час навчання. Після прочитання такої інструкції виникло запитання про адекватність того, хто її писав і хто давав команду «фас!». Утім, це вже мали б встановити психіатри.

Та, на превеликий жаль, вони втілюються в життя. Як стало відомо, до студентів та випускників Сіверськодонецької філії та Запорізького інституту ім. гетьмана Петра Сагайдачного МАУП телефонували убезівці й запрошували на цю своєрідну «розмову по душах». У Тернополі ж, вочевидь зрозумівши, що на телефонні запрошення ніхто не відгукнеться, просто завітали до навчального закладу, не попередивши про свій візит його керівництво. Чотири «герої» чіплялися до студентів із тими безглуздими запитаннями. Коли ж керівники філії запропонували зайти до кабінету і там відповісти на всі запитання, то отримали у відповідь нахабне «ми ще й до вас прийдемо». Тим часом така активність більше схожа не на оперативну роботу правоохоронців, а на таку собі своєрідну «чорнопіарну кампанію». Адже незабаром перед випускниками та їхніми батьками постане питання, куди ж йти вчитися, то після таких дій цих «правоохоронців» виникне негативна думка про МАУП. Якщо такі дії оскаржити в суді, то, звісно, УБЕЗ справи програє. От лише справа в тому, що гроші платитимуть не особисто начальники відділів чи Луценко, а держбюджет. Тоді як гроші могли б піти на переоснащення міліцейських підрозділів, які захищають громадян.

І ще одне. Якщо незабаром до вас зателефонують з УБЕЗу і запросять на «співрозмову» щодо вашого навчання чи роботи в МАУП, то можете сміливо відправляти того, хто телефонує, подалі.

Іван ЧЕРЕВИЧКО
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com