Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ «ХАЗЯЙНУЄ, ЯК ЖИД»

На прикладі київського міського голови Леоніда Черновецького ще раз пересвідчуємося у правдивості та дотепності народної приказки — «хазяйнує, як жид».

Так говорять у нас люди про бездарних і недолугих керівників. Новітнє живе підтвердження цьому — новоспечений київський міський голова. З його недавніх висловлювань можна зробити висновок, що найбільше він боїться саме згаданої вище оцінки своєї бурхливої діяльності. Схоже, аби убезпечити себе від такої перспективи, він вирішив боротися з тими, хто вживає слово «жид». Договорився навіть до того, що назвав таких «отребьем украинского народа».

Тобто сам народ, який споконвіку, ще до приходу більшовизму, називав євреїв жидами, і зараз використовує обидва визначення як синоніми.

До речі, до відома Черновецького, в Європі також без усякого емоційного підтексту поширена назва національності — «жид». Хоч і вміють хазяйнувати там не в приклад київському градоначальнику з його заявами про зміну прокуратури міста та жидівськими натяками, як потрібно трактувати закони правоохоронним органам.

Власне, задля такого цабе, як Черновецький його поплічники можуть спробувати змінити давнє прислів’я у такій редакції — хазяйнує, як єврей. Проте навряд чи це змінить суть справи чи якось позитивно вплине на подальшу діяльність нового мера. Значно ймовірніший інший варіант. Якщо він так і далі поводитиметься на своїй посаді, то скоро може виникнути новий варіант згаданого прислів’я — хазяйнує, як Черновецький. А узагальнюючи цю тему, скажу таке: доки ми не навчимося називати все своїми іменами, зокрема жидів — жидами, то й морочитимуть нам голови своїм керуванням всілякі черновецькі.

Олександр НАКАЗНЕНКО
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com