Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Не дамо зруйнувати обороноздатність країни

Президентові — Верховному Головно­командувачу
Збройними Силами України
Віктору Ющенку

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Севастопольська міська Спілка офіцерів України занепокоєна тим, що не виконуються судові рішення всіх інстанцій, які зобов’язали командування російського Чорноморського флоту повернути з незаконного володіння цілу низку об’єктів навігаційно-гідрографічної системи (НГС) її власнику — Україні.

Викликає подив і настороженість не так факт розміщення там озброєних підрозділів морської піхоти ЧФ, як свідоме і наполегливе небажання укра­їн­ських урядовців узяти НГС під своє оперативне управління. Вони не вжили належних заходів щодо виконання судових рішень, які набрали чинності майже два роки тому.

Млявість, безпорадність та пасивність виконавчої влади наводять на висновок про те, що споруди і земельні ділянки в інфраструктурі НГС вже перебувають у приватній власності російсько-українських олігархів, які на комерційних засадах здали їх в оренду Міноборони Росії.

Підгрунтям для таких припущень є і та обставина, що уже нині на багатьох об’єктах з’явилися комерційні пляжі, готелі, котеджі, ресторани та інші споруди.

Справжній стан НГС, її власників могла і повинна була встановити спеціально створена Вами урядова комісія з проведення інвентаризації майна та земельних ділянок, що перебувають сьогодні у тимчасовому законному і протиправному користуванні ЧФ РФ. Голова комісії соціалістка Валентина Семенюк перед парламентськими виборами гучно сповістила про початок такої інвентаризації і про власний намір усе взяти на жорсткий облік.

Проте після виборів діяльність комісії, не почавшись, виявилася згорнутою, а Ваше розпорядження — невиконаним. Отже, є сили не лише в Росії, а й в уряді України, які не зацікавлені у тому, щоб порядок та умови користування Чорноморським флотом РФ нашим нерухомим майном та землею стали відомі українській громаді.

Про свідоме ухилення української виконавчої влади від проведення тотальної об’єктивної і повномасштабної інвентаризації та повернення навігаційної інфраструктури під юрисдикцію України свідчить і небажання урядовців включити до складу комісії офіцерів та адміралів кадрової служби й запасу, які є фахівцями у цьому питанні, бо вони брали участь у розподілі радянського Чорноморського флоту, складанні та підписанні угод, актів та інших документів. Володіючи багатою інформацією, досвідом і конкретними матеріалами, вони можуть подати суттєву допомогу в роботі урядової комісії. Однак, незважаючи на те, що Спілка офіцерів України неодноразово надавала персональні списки Валентині Семенюк, першому заступнику міністра закордонних справ Володимиру Огризку, наших представників так і не включили до складу інвен­таризаційної комісії, хоч урядовці Огризко і Семенюк таку пропозицію особисто підтримали.

Такі демарші довкола захоплених українських навігаційних об’єктів, землі та наданого в оренду Російській державі майна свідчать про те, що саме українська влада зацікавлена, аби все залишилось як є, щоб не було розкрито таємницю про те, з чийого сприяння російський військовий флот понад десять років незаконно і безплатно володіє нашим майном, хто з державників не без користі для себе так наполегливо гальмує процес повернення не тільки вже відсуджених об’єктів НГС, а й іншого захопленого майна та землі, хто чинить тихий спротив здійсненню інвентаризації, призначеної Вашим розпорядженням.

Будучи патріотами України, ми не можемо байдуже ставитися до порушень суверенітету і територіальної недоторканності України та стояти осторонь цих явищ. Ми закликаємо Вас, шановний Вікторе Андрійовичу, невідкладно здійснити таке:

1. Взяти під особистий контроль виконання судових рішень стосовно по­вер­нення Україні об’єктів навігаційно-гідрографічної системи і притягти до відповідальності посадових осіб за свідому бездіяльність у вирішенні цього питання на користь нашої держави.

2. Зобов’язати спеціально створену Вами комісію із залученням пред­став­ників громадських організацій здійснити повну і всеохоплюючу інвентаризацію всього майна та землі, що зараз перебувають у тимчасовому, законному і протиправному володінні ЧФ РФ, оприлюднивши звіт у засобах масової інформації.

Юрій Тимощук,
голова Севастопольської міської
Спілки офіцерів України, капітан I рангу запасу

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com