Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ЩО ПРИХОВУВАВ ЛУЦЕНКО?

Недавно Контрольно-ревізійне управління здій­снило перевірку діяльності МВС за часів Юрія Луценка. Є кілька версій появи ревізорів КРУ у міністерстві.

За однією з них команду перевірити архіви віддав Віктор Януковича. За іншою — це лише планова перевірка, яка дивним чином збіглася зі зміною керівництва. Третя версія полягає в тому, що перевірку викликав Сергій Копитов — заступник голови МВС, голова Департаменту фінансових ресурсів та бухгалтерського обліку міністерства. Копитов як колишній співробітник казначейства не міг не знати, скільки коштів розписано на них бюджетами двох минулих років. До його приходу фінансові документи підписувала Лідія Поречкіна, яка водить тісну дружбу з Віктором Ющенко. Саме від неї Президент отримував інформацію про діяльність Юрія Луценка. Ця інформація і була тією причиною, через яку Віктор Ющенко захищав Юрія Луценка, давши згоду на відставку інших міністрів — «нашоукраїнців».

Що виявив Копитов, прийшовши на посаду? Досить цікаву річ — у міністерстві щонайменше половина легальних та частіш за все озброєних формувань. У центральному апараті МВС, згідно з бюджетом 2005 — 2006 рр., має бути близько 1 800 осіб. Насправді ж разом з позаштатними співробітниками — не більше 3 000 осіб. За попередніми підрахунками КРУ, перевитрати за ці два роки становили 70 млн грн. Саме таку суму становили витрати на утримання та технічне забезпечення позаштатних співробітників.

Слід зазначити, що позаштатні працівники становили цілі підрозділи спеціального призначення, які займалися прослуховуванням, розвідкою та секретними заходами. Пікантність ситуації в тому, що держава не знало нічого за ці підрозділи. Зараз Копитов разом з ревізорами намагається розібратися, звідки у позаштатників машини, спеціальні засоби, зброя, форма тощо.

 За деякими джерелами, Луценко дійшов до того, що вивів за штат «Сокіл» та «Беркут», про що, можливо, і не підозрюють керівники цих спецпідрозділів. Тобто їх фінансування та інші питання залежали особисто від Луценка та його оточення. Наприклад, від зниклого невідомо куди Олександра Новикова.

За попередніми даними, гроші на утримання позаштатних співробітників збиралися з трьох джерел. Перший — так звані благодійні внески. Їх кількість достеменно невідома, але кажуть, що приблизно 15 млн гривень. Цікаво, що це за «благодійні внески»?

Друге джерело — гроші, які мали бути направлені на місця, або кошти, отримані за послуги охорони. Використання словосполучення «або» не випадкове. Друге джерело стане зрозумілішим після завершення перевірки КРУ обласних та районних структур МВС.

Трете джерело найзагадковіше — прибуток від діяльності формально неприбуткових міліцейських фірм. За деякими даними, у Генеральній прокуратурі розпочато розслідування діяльності фірм «Рікас» та «Ресурси». Вони надавали послуги з оформлення документів на машини, паспорта тощо. Причиною порушення карної справи стало перерахування цими фірмами грошей за послуги, які насправді надавали працівники ДАІ. Розслідувати цю справу важко, бо ці фірми ліквідовано ще у грудні, а усі документи знищено.

Слід додати, що за часів Юрія Луценко було запроваджено практику використання фірм, з якими співпрацює МВС та які керується не то родичами, не то близькими друзями сім’ї Луценка, для переведення за кордон досить-таки великих сум. Наприклад, силами Охоронно-страхової компанії, у якій працює чи то родичка, чи то близька подруга дружини Луценка, за кордон було переведено кілька десятків мільйонів гривень.

Близького друга колишнього міністра внутрішніх справ призначено керівником одного досить цікавого об’єкта, який у народі називається «дачею Білоконя». Йдеться про триповерховий маєток, що на території шпиталю УВС Київської області. Маєток та все, що на його території, юридично не існує, на нього не має жодного дозволу.

Підбиваючи підсумки щодо сказаного, слід зазначити, що юридично колишній міністр внутрішніх справ ні в чому не винен. Стаття про нецільове використання бюджетних коштів не може бути застосована. Адже на утримання позаштатних працівників державні кошти не використовувалися. Звинуватити Луценка, хоча б у створенні незаконних збройних формувань, означає підставити під удар співробітників міністерства, яких позаштатними зробив без їхнього відома колишній міністр.

За матеріалами інтернет-видання «Тема»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com