Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Таємні товариства: міфи та реальність

Ми продовжуємо публікацію книжки Миколи Сенченка та Валерія Гастинщикова «Таємні товариства: міфи та реальність»

Зелений Дракон. Орден японського таємного товариства, який присвятив себе удосконаленню людського тіла — організму часу, або ефірного тіла. Майстри цього таємного мистецтва, як стверджується, володіють великою силою, зокрема силою пророцтва. Вони здатні керувати окремими органами свого тіла. Одна з вправ, покликана розвинути силу Зелених Драконів — змусити зерно прорости лише силою волі. Нездатність досягти поставленої мети суворо карається.

Вважається, що тільки троє представників Заходу стали членами Ордену Зеленого Дракона. Один з них — Карл Хаусхофер, військовий аташе, який працював у Токіо до Першої світової війни. Хаусхофер пізніше став нацистом, членом Товариства ВРІЛ, був прихильником расистської політики Гітлера. За легендою, Орден Зеленого Дракона підтримував телепатичний зв’язок зі схожою праворадикальною окультною групою у Тибеті, відомою як Товариство Зелених Чоловіків. 1944 року син Хаусхофера брав участь у замаху на життя Адольфа Гітлера. Наприкінці війни Хаусхофер вбив свою дружину, а потім звів рахунки з власним життям.

Дивися також: ТОВАРИСТВО Зелених чоловіків; ТОВАРИСТВО ВРІЛ.

Зелених Чоловіків, ТОВАРИСТВО. Нацистська окультна група, відома як Товариство ВРІЛ. У 1926 — 942 роках здійснила низку подорожей до Тибету, намагаючись встановити контакт з його печерними оракулами. Під час цих експедицій вони зустрічалися з групою тибетських монахів, відомою як Адепти Агати. 1929 року дехто з адептів (алхіміки) повернувся до Німеччини і створили ложу під назвою «Товариство Зелених (омолоджених) Чоловіків» у Берліні. Вважалося, що його лідер, якого називали Монахом зелених рук, здатен бачити майбутнє. Він був радником Адольфа Гітлера.

За легендою, Орден Зелених Чоловіків телепатично спілкувався з Орденом Зеленого Дракона. Вони вперше зустрілися у Німеччині під час Другої світової війни, аби допомог-ти нацистам. Зелені Чоловіки, під жорстким контролем сил нацистської безпеки, намагалися впливати на німців, аби перетворити їх на арійських суперменів. Оскільки Зелені Чоловіки не сприяли військовим успіхам, а отже, у цій справі потерпіли невдачу, вони 1943 року потрапили в немилість нацистів і опинилися у концтаборі. Коли радянські війська захопили Берлін, вони знайшли тіла тибетських монахів, які вкоротили собі життя.

Дивися також: Орден Зеленого Дракона; ТОВАРИСТВО ВРІЛ.

Змієголові. Дивися: Тріади.

Ілюмінати. Від лат. illuminatus — освітлення. Товариство було засновано 1 травня 1776 року єзуїтським священиком та професором Інгольштадтського університету в Баварії Адамом Вейсгауптом (1748—1830). В Ордену були єзуїтські правила з дуже суворою дисципліною.

Чому Вейсгаупт обрав 1 травня для створення своєї таємної антихристиянської організації, неможливо чітко пояснити. Одна з можливих версій пов’язана з іменем римського імператора Діоклетіана, який правив у 284 — 305 роках н.е. і жорстоко переслідував християн, які відмовилися поважати імператора. Діоклетіан заборонив усі їхні зібрання, зруйнував церкви, знищив святі писання, знищив сотні віруючих. Так тривало до 1 травня 305 року. Діоклетіан захворів і зрікся від престолу. Однак переслідування християн не припинилося, хоча не було таким жорстоким, як за Діоклетіана. Можливо, професор Вейсгаупт дізнався про дату зречення Діоклетіана і через 1471 рік потому знову розпочав переслідування християн?

День заснування Ордену Ілюмінатів — 1 травня — й донині комуністи світу відзначають як день міжнародної солідарності трудящих; мовляв, це дата початку революції 1905 року. Однак це не заважає їй бути річницею заснування Ордену Ілюмінатів і початком нового переслідування християн.

Члени Ордену стояли на тому, що людина — така ж досконала, як і Бог, тільки — без Бога. Це була дивна позиція, бо Вейсгаупт дозволяв своїм послідовникам робити все для досягнення мети. Він писав: «Іноді слід говорити одне, іноді інше…щоб неможливо було визначити справжній напрямок думок». Однак, вступаючи в організацію, її майбутні члени давали клятву, де, зокрема, було сказано: «Я зв’язую себе обіцянкою вічного мовчання, непохитної вірності та підлеглості до Ордену…»

Організація Вейсгаупта швидко поповнювалася, особливо за рахунок «інтелектуалів» з університету. Фактично всі професори, за винятком двох, стали членами цієї організації в перші роки її існування. Вейсгаупт вважав, що здатність людини мислити швидше встановить атмосферу моральності у суспільстві, аніж Біблія. Навіть назва його організації — «просвітлені» — свідчила, що її члени здатні осягти істину працею власного розуму. Вейсгаупт навіть зізнався, що він створив нову релігію, якою на місці релігійної людини постане людина, здатна вирішувати свої проблеми власним розумом. Він писав: «Розум буде єдиним моральним кодексом людини. Коли врешті-решт розум стане релігією людини, проблему буде вирішено».

Ще одним гальмом на шляху прогресу людства Вейсгаупт вважав націоналізм. Він говорив: «З виникненням націй і народів світ перестав бути великою родиною… Націоналізм постав на місці любові».

Багато відомих фактів про Орден Ілюмінатів викладено у книзі Джона Робінсона, професора філософії Єдинбурзького університету в Шотландії, написаній 1798 року. Книга називається «Докази змови проти всіх релігій та урядів Європи, який планується на таємних зібраннях масонів, ілюмінатів і Товариств читачів». Професор Робінсон був масоном, коли його запросили вступити до Ордену Ілюмінатів, але почуття обережності йому підказало, що він спершу повинен ознайомитися із засадами Ордену. З того часу Робінсон дійшов висновку, що його створено, «аби знищити всі релігійні заклади і скинути всі європейські уряди».

Засновник Ордену Ілюмінатів Адам Вейсгаупт хвалився, що його організація недосяжна для зору суспільства. Він писав: «Велика сила нашого Ордену в його таємничості; нехай він ніколи і ніде не з’являється під своїм ім’ям, але завжди і повсюди прикривається іншим ім’ям та іншим заняттям». У своїх роботах він також вказав світ, у якому сховає Орден: «Найкраще для цього підійдуть три нижні ступені Масонства; люди звикли до нього, мало від нього чого очікують, тому мало його завважують». Він був упевнений, що така таємничість забезпечить йому успіх: «Наша таємна організація працює так, що їй нічого не можливо протиставити».

Вейсгаупт писав: «Людина не така вже й погана, за винятком того, що її створено на деспотичних принципах. Вона погана, бо релігія, держава та негативні приклади псують її. Коли, нарешті, релігією людей стане розум, цю проблему буде вирішено».

Він описав систему піраміди влади Ордену Ілюмінатів таким чином: «Безпосередньо я керую двома членами, в них вкладаю весь свій дух; у кожного з них, своєю чергою, є двоє інших, і так далі. Так можна привести в дію тисячі людей. Так просто можна передавати накази та впливати на політику». Структура Ордену Ілюмінатів була абсолютно секретною, доки баварська поліція не здійснила рейд на їхню ложу та не конфіскувала секретні документи.

Ще однією причиною впевненості Адама Вейсгаупта в успіхах Ордену був той факт, що він приписував його членам всесвітню могутність. Він відчував, що це дасть йому можливість заманити до нього людей, які підуть на все, аби втамувати спрагу влади. Він писав: «Справжня мета Ордену — влада над світом. Щоб досягти цього, необхідно знищити всі релігії, скинути всі уряди й скасувати приватну власність».

Вейсгаупт вважав, що потрібен один світовий уряд замість окремих національних. Світовий уряд має бути з членів Ордену Ілюмінатів. Отже, кінцевою метою Ордену і, відповідно, всіх його послідовників, є влада — світове панування, влада світового уряду над всім світом.

Окремі дослідники минулого систематизували завдання Ордену Ілюмінатів для істориків майбутнього. Однією з них була талановита англійська письменниця та історик доктор Неста Вебстер. У книзі «Світова революція» вона розкрила завдання ілюмінатів:

1. Скинути монархію й уряди.

2. Знищити приватну власність.

3. Скасувати право наслідування.

4. Відмовитися від патріотизму.

5. Зменшити роль сім’ї (заснування інституту суспільного виховання дітей).

6. Знищити релігію.

Збираючись разом або переписуючись, члени Ордену Ілюмінатів користувалися вигаданими іменами. Вейсгаупт взяв собі ім’я римського раба Спар-така, який очолив повстання проти римського уряду.

1783 року баварський уряд почав слідство проти ілюмінатів та заборонив Орден. Але його члени сховалися, зберегли орден і створили нові товариства по всій Європі та Америці.

Ще 1777 року Вейсгаупта прийняли до масонського ордену — ложі «Теодора доброго наміру» у Мюнхені. А членом цього благородного ордену він став для того, щоб узяти його під свій контроль. Члени Ордену Ілюмінатів майстерно маскувалися, зливаючись з найвищими ступенями масонства. Припускається, що цей процес було започатковано 1782 року на Вільгельмс-бадському масонському конвенті у Гессе. На з’їзді були присутні представники масонів з усієї Європи, головував герцог Брюнсвік. Змішані таємні товариства стали відомими як «ілюмінантне масонство», їхні штаб-квартири було розміщено у Франкфурті — німецькому фінансовому центрі. Серед засновників цієї ложі були представники сім’ї Ротшильдів, найбагатшої банківської сім’ї, яку часто підозрюють у посяганні на світове володарювання.

Однієї з країн, де сховалися ілюмінати, була Америка.Перше їхнє зібрання було у Вірджинії 1786 року. Пізніше ще у 14 містах відбулися їхні зібрання. Було створено Галло-італійське товариство, послідовники якого з початком Американської революції почали називати себе якобінцями.

Орден Ілюмінатів брав безпосередню участь у Французькій революції 1789 року. Багато істориків вважають, що традиційне пояснення виникнення революції сфальсифіковано. Невидимою рукою, яка направляла Французьку революцію, був Орден Ілюмінатів. До цього вона існувала тільки 13 років, але була такою впливовою, що викликала революцію в одній з провідних країн світу.

План ілюмінатів полягав у проникненні в масонські ложі та перетворенні їх у філію свого ордену, а потому використати для знищення монархії. Що ж пропонувалося французькому народу замість колишнього товариства?

Відповідь на це запитання дає у книзі «Влада і таємниця єзуїтів» Рене Фуллоп-Міллер, який вивчав цю революцію: Фран-цузька революція являла собою першу спробу використання релігії розуму…як основи для нового суспільного ладу».

Хоча Орден Ілюмінатів став майже невидимим, злившись з масонством, все ж припускається, що він продовжує діяти й донині, спрямовуючи «суспільну свідомість у потрібному напрямку».

Дивися також: Масони.

Імперські клани Америки. Дивися: Kу-клукс-клан.

Інститут передових досліджень (ІПД). Група, яка з’явилася у результаті розпаду груп Круглого Столу, створених у Прінстоні, штат Нью-Джерсі після Першої світової війни.

Дивися також: Круглий Стіл; Королівський інститут міжнародних справ.

Іоанніти. Середньовічна секта Іоаннітів вважала, що не Ісус, а Іван Хреститель — справжній Месія. Вони гадали, що Ісус — звичайна смертна людина і що історія про непорочне зачаття придумано, щоб оправдати незаконне народження Ісуса. Вірування іоаннітів збігалося з поглядами лицарів- Тамплієрів у перші роки їхнього офіційного існування.

Дивися: Лицарі-Тамплієри.

Ірландці. Дивися: Молі Магуїрес.

Орден Ісмаїліти. За цією сектою ховається історичний факт навали Халіфату Фатіми. Суть у тому, що ісмаїліти були таємним магометанським орденом, який включав дев’ять ступенів та дотримувався таких інструкцій:

1. коран треба розуміти містично — як сховок прихованих істин у тексті;

2. безперечною владою наділені конкретні імами, або духовні вчителі;

3. цих вчителів має бути семеро;

4. Аллах послав семеро законників до людей, їх називали ораторами, у них було семеро безпосередніх підлеглих, яких називали Німі;

5. у кожного з цих підлеглих було дванадцять апостолів;

6. релігія підпорядкована філософії;

7. ймовірно, що орієнтувалися у філософії на Платона та Аристотеля;

8. ні в що не слід вірити, все є законним.

Стверджується, що Орден проіснував близько ста років. Можливо, у ньому, як ніде більше у масонстві, проявилися такі масонські аналогії, як знаки, символи та паролі. Слід особливо наголосити на особі Хамера, який згадується у різних, зокрема схід-них, джерелах. Він був вченим мужем, людиною великого розуму, що підтверджується його творінням МІСТЕРІУМ БАФОМЕТІС РЕВЕЛАТУМ.

Водночас є припущення, що пункти інструкції не мають жодного стосунку до ступенів у масонському розумінні. Неспростов-ним свідоцтвом цього є матеріали Хамера про те, що Орден Ісмаїлітів займається тільки навчанням. Спершу в каїрському коледжі, який називається Домом Мудрості, у період правління Фатимітів не було нічого таємничого, однак з часом все змінилося. Каліф Хакім-бі-емр-іллах відкрив двері всім охочим — і чоловікам, і жінкам.

Там з’явилися професори медицини, математики та логіки, важливою частиною філософії стало те, що арабська метафізика не обмежувалася знаннями з праць Аристотеля чи Платона, багато було взято і з індійської філософії. Цього цілком достатньо, щоб зазначити, що Орден Ісмаїлітів відіграє важливу роль в історії магометанства, однак масонство не має явних ознак.

(Далі буде)

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com