Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Чому в МАУП?

Розділ четвертий

В освіті немає другорядного

Ви звернули увагу, що переважна більшість українських вищих навчальних закладів у своїй рекламі для абітурієнтів старанно уникає однієї теми, а саме: УМОВ НАВЧАННЯ? Мовляв, то дрібниця, головне — рівень акредитації, перелік престижних спеціальностей, славетна історія тощо.

Не даремно в Україні кажуть «яка хата, такий тин...» Корпуси Президентського університету МАУП (детальніше про нього — далі) розташовані на мальовничих пагорбах старовинного київського району Деміївка. Вони розташовані подалі від гамірливого, переповненого автомобілями проспекту, тож ні шум машин, ані смог не дістає сюди. Згідно з українською традицією, навчальні корпуси інститутів, наукові та адміністративні будівлі потопають у зелені саду і парку. Затишні альтанки, зручні лави, кілька улюблених студентами і викладачами кав’ярень, де можна і просто посидіти, і спокійно підготуватися до семінару чи іспиту. А головне — на всій території Академії студенти почуваються безпечно, бо охорона цілодобово дбає про спокій і безпеку всіх, хто навчається та працює в МАУП.

Погодьтеся — разючий контраст із багатьма знаними українськими ВНЗ, навіть тими, що мають почесний титул Національного. Та ви й самі не раз бачили: території затиснуті між вічно перевантаженими трасами та торговельними ятками на взірець найдешевшого східного базару, жалюгідні залишки ще дореволюційних, колись зелених насаджень, витоптана земля, всіяна недопалками і сміттям, серед якого поблискують використані наркоманами шприци. А хто їх туди не пустить? Охорони немає, територія — прохідний двір.

Наголосимо суттєву для майбутніх студентів МАУП обставину: Академія — чи не єдиний український ВНЗ, побудований за роки незалежності. І не просто побудований, а в повній відповідності з СУЧАСНИМИ вимогами до закладів, де здобувають СУЧАСНУ освіту. Звісно, престижно навчатися у стінах корпусів, зведених за часів гетьмана Мазепи, царя Миколи І чи генералісимуса Сталіна. Престижно... але чи зручно? Бо славетні стіни часто-густо не бачили ремонту від самого свого зведення, а видатки на утримання, опалення, освітлення і прибирання поглинають левову частку бюджетних асигнувань і надходжень від студентів-контрактників.

МАУП — сучасний ВНЗ ще й тому, що тут здобувають освіту в комфортних умовах. А якщо ця комфортність поєднується з надсучасною технікою — насамперед комп’ютерною, — то про результат ми вже писали в попередніх розділах.

Де і що вивчають у МАУП

Власне, МАУП — це великий розгалужений міжнародний науково-навчальний комплекс. Тут навчається близько 50 тисяч студентів. Навчальні структури МАУП розділяються на Президентський університет, розташований у Києві на вулиці Фрометівській 2, Всеукраїнський університет МАУП — 27 регіональних інститутів і понад 20 філій у всіх регіонах України — та Міжнародний відкритий університет, до складу якого входять 14 зарубіжних підрозділів Академії та центральний Міжнародний підготовчий інститут у Києві.

Що таке головний — Президентський університет МАУП? Це блок інститутів, де готують фахівців з 32 спеціальностей та майже 100 спеціалізацій. Відтак специфіка кожного структурного підрозділу продиктована напрямами підготовки майбутніх спеціалістів, бакалаврів та магістрів. Уже самі назви цих закладів свідчать про їхню спеціалізацію:

— Інститут менеджменту та бізнесу;

— Інститут міжнародної економіки і фінансів;

— Інститут права;

— Інститут соціальних наук;

— Інститут кібернетики;

— Інститут міжнародних відносин;

— Інститут політичного лідерства та лінгвістики;

— Військово-козацький інститут муніципального менеджменту та місцевого самоврядування.

Окремо — про бібліотеку. Академічна бібліотека — це не просто найсучасніша книгозбірня. Це Міжнародний бібліотечно-інформаційний центр МАУП. І сюди приходять не для того, щоб, як у більшості ВНЗ, швидше вхопити потрібний підручник, доки його не забрав однокурсник. Усі студенти МАУП забезпечуються підручниками, бо це входить до вартості навчання. Бібліотечні фонди на грудень 2007 року становили понад 355 тисяч примірників книг і посібників. Крім звичних читальних залів, у Центрі є ще й комп’ютерний. Електронна бібліотека Центру стрімко поповнюється.

Отож інститути МАУП.

Увага! Всі спеціальності, в назві яких є слово «міжнародна (міжнародний)», передбачають вивчення двох іноземних мов. Це ж стосується і блоку «соціологія». А от майбутні фахівці з політичного маркетингу та державного управління, політичного лідерства та паблік рілейшн, конституційного права та політичного менеджменту і політології міжнародних відносин за час навчання в МАУП освоюють три іноземні мови.

Не будемо перераховувати всі спеціальності та спеціалізації, котрі можна здобути в МАУП. Зрештою, сьогодення мало не щороку заявляє про попит на тих чи інших фахівців, яких досі не готували у вищих навчальних закладах. Перевага недержавних ВНЗ і насамперед МАУП перед їхніми конкурентами — державними закладами — в тому, що за природою своєю недержавний оперативніше реагує на зміни кадрової кон’юнктури ринку.

І саме ця оперативність була причиною конфлікту між колишнім керівництвом Міністерства освіти України і МАУП у 2006 — 2007 роках, коли одіозний тов. Ніколаєнко під надуманими приводами саботував видачу ліцензій на підготовку фахівців з цілої низки спеціальностей. Конфлікт цей вирішився на користь Академії. Хоча чимало часу і зусиль довелося спрямувати на відстоювання власної позиції.

Та повернімося до сьогодення. Кожен із вищих навчальних закладів Президентського університету готує за денною, вечірньою та заочною формами навчання фахівців різних рівнів (спеціаліст, бакалавр, магістр). Напрями підготовки визначаються специфікою інституту. Природно, що, скажімо, в Інституті міжнародної економіки та фінансів імені Святої Великої княгині Ольги головну увагу зосереджують на вивченні банківської і страхової справи, фінансів та статистики, обліку та аудиту, маркетингу. А Інститут права імені князя Володимира Великого, один із базових закладів усієї Академії, дає своїм випускникам найвищий рівень знань у галузях правоохоронної діяльності, комерційного і трудового права, адміністративного права, фінансового та банківського права, медичного права та порівняльного правознавства.

Українсько-азербайджанський інститут соціальних наук імені Гейдара Алієва з-поміж інших дисциплін (соціологія, психологія, соціальна психологія та соціальна педагогіка) чи не першим в Україні започаткував випуск фахівців з медичної психології та психокорекції.

Продовження нашого путівника — через тиждень.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com