Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Турчинов знайшов зв’язок між «офшорною» Vanco і РосУкрЕнерго

Перший віце-прем’єр Олександр Турчинов вважає, що рішення РНБО, в якому дії Кабміну стосовно компанії Vanco названо «такими, що не відповідають інтересам України та загрожують національній безпеці України в економічній сфері», компрометує Україну. «Як громадянин мушу сказати: ці рішення компрометують і тих, хто їх приймає, і, безумовно, нашу державу. Це суб’єктивні рішення зацікавлених людей», — заявив Турчинов в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

За його словами, за ухвалення такого рішення «одні голосували через страх, інші — через інтерес». «Це їхня мотивація. Бо тема цинічного нехтування державними інтересами очевидна. Ну, не може суб’єкт підприємництва зі статутним капіталом 12 тис. дол., якого не досить навіть для торгівлі газованою водою в київській ятці, претендувати на майже 13 тис. кв. км Чорноморського шельфу! А в нас таку аферу називають «перспективними інвестиціями», — наголосив перший віце-прем’єр. Він назвав Vancо Prykerchenska «підставною компанією, за якою заховалися конкретні інтереси конкретних корпоративних груп».

«Зрозуміло, розрахунок був на те, що влада (уряд Януковича) не зміниться й домовленість, яка існувала на рівні не тільки тодішнього Кабміну, а й Секретаріату президента, буде реалізовано», — сказав Турчинов.

Він також звернув увагу на те, що Vancо Prykerchenska Ltd. — це офшорна компанія, зареєстрована на Віргінських островах. «Напевно, ви знаєте, що офшорні компанії зазвичай приховують своїх реальних акціонерів і власників. Можу сказати: нині жодних матеріалів щодо цього (компанією Vancо Prykerchenska Ltd.) не надано», — повідомив Турчинов. Тим часом наголосив, що уряд України не має претензій до американської сторони — компанії Vanco Energy. Він також зазначив, що один з високопоставлених чиновників, який зараз захищає компанію Vanco Pryker­chenska, свого часу захищав «РосУкрЕнерго».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com