Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Спікер уже не в моді, шукатимуть формат коаліції

Цього тижня депутати можуть зібратися на позачергове засідання, щоб обрати спікера.

На минулому сесійному тижні депутати не дійшли згоди щодо кандидатури спікера. Причина — відсутність домовленостей по формату майбутньої коаліції.

«Вибори спікера — питання другорядне. Зараз йдуть переговори по створенню більшості в парламенті. Коли вони закінчаться, можна буде говорити і про спікера, і про уряд, і про нормальну роботу парламенту», — заявив виданню регіонал Володимир Рибак.

За його словами, погляди на формат майбутньої коаліції розділилися не тільки в різних політичних сил, але й усередині фракцій. Можливі два варіанти більшості: БЮТ і НУ-НС, а також НУ-НС і Партія регіонів.

Так чи інакше, без підтримки комуністів і литвинівців результативного голосування жоден з описаних форматів коаліції не забезпечить.

Пропрем’єрська і пропрезидентська частина НУ-НС навряд чи будуть приймати рішення в унісон, у яку би коаліцію цей блок не вступив. Однак це вже буде і необов’язково, якщо ситуативно коаліціантів буде підтримувати хтось із опозиції.

«Широка коаліція може бути де-факто, необов’язково її офіційно оформляти», — підтверджує варіант такого сценарію нунсівець Юрій Кармазін. На його думку, неофіційним партнерам можуть запропонувати і міністерські посади, що звільняться після ротацій у Кабміні.

«Прем’єр залишиться в будь-якому випадку. А от деякі міністри можуть піти через те, що не вміють грати в команді», — заявив Кармазін.

Запасним варіантом залишаються перевибори, на які сподіваються ті політичні гравці, чиї інтереси не будуть враховані при створенні нової більшості.

«Ми не були прихильниками виборів. Але сьогодні українська влада цілком деградувала. Очевидно, потрібно проводити нові вибори», — вважає депутат від ПР Борис Колесников.

Як відомо, перший віце-спікер Олександр Лавринович не виключає створення у Верховній Раді тимчасової більшості без коаліції. Тим часом у ЄЦ вважають, що спікера оберуть до кінця року. БЮТ пропонує цивільну більшість зі збереженням Тимошенко на посаді прем’єра.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com