Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Купівельна спроможність — ніяка

За даними дослідження компанії GfK, присвяченому купівельній спроможності в 41 країні Європи, Україна зайняла 40 місце, обійшовши тільки Молдову.

Протягом 2008 року кожен європеєць витрачав на споживчі товари в середньому 12500 євро. Середньостатистичний українець витратив 1688 євро.

Українці можуть витратити лише 9% від тієї суми, яку на споживчі товари витрачають німці, зазначають дослідженні GfK Purcha­sing Power Europe 2008/2009.

За рік, за даними дослідження, європейці мають можливість витрачати близько 8 трильйонів євро. Ця сума включає державні платежі (допомога по безробіттю, дотації на дітей, пенсії). Таким чином, середня купівельна спроможність на одну особу в Європі становить 12500 євро. Хоча, в Молдаові, яка замикає список, наявний річний дохід на душу населення становить менше 800 євро.

Перше місце займає Ліхтенштейн з купівельною спроможністю на рівні 45 000 євро в рік, за ним — Люксембург (28 192 євро), далі йде Швейцарія (26 842). Німеччина, із середнім показником в 18 734 євро на людину піднялася з 11 місця в рейтингу на 10-е.

У першу десятку також потрапила Ісландія, яка за рік опустилася з четвертого місця на сьоме. Велика Британія ж, яка минулого року займала восьме місце, вийшла з десятки і потрапила на 11 місце в рейтингу. Але, 10 місце тепер зайняла Норвегія, яка виграла від коливання курсу валют.

На думку експертів компанії GfK, вплив фінансової кризи дасть про себе знати в 2009 році.

У більшості країн Східної Європи був зафіксований низький рівень зростання купівельної спроможності. Водночас, темпи зростання в більшості країн Центральної Європи набагато вищі.

В Україні експерти зазначають значну диференціацію в рівнях витрат. Найвищі витрати зазначаються у великих містах. Мешканці Києва мають 3110 євро номінального доходу на особу. Хоча, два міста перевищили купівельну спроможність киян. Це Вугледар і місто Південне.

Дослідження GfK Purchasing Power Europe проводиться щорічно в 40 країнах Європи. Розрахунки складаються на рівні міст і поштових зон.

Нагадаємо, що в 2007 році Україна посіла в рейтингу 39 місце.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com