Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

В Польщі опублікували матеріали з архіву Кракова про Голодомор в Україні

Польський історик Ян Яцек Бруський опублікував звіти польських дипломатів і розвідки про голод в Україні 1932-1933 рр, які були знайдені в Центральному військовому архіві в Кракові. Книга вийшла під назвою «Голодомор 1932-1933» і скоро надійде у продаж в Україні, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Тривалий час поль­ські документи залишалися не досліджені істориками. Хо­ча вони містять набагато більше інформації про голод в Україні, аніж документи знайдені на Заході. За подіями, які відбувалися в Україні в 30-х роках, дуже уважно стежила польська розвідка і РічПосполита», — розповів історик на презентації власної книги в четвер.

За словами Бруського, спостереження велося з двох консульств в Харкові і Києві. «Польські дипломати регулярно відправляли свої звіти про ситуацію в Україні до Польщі. Більшість інформації вони отримували з поїздок по Україні, які здійснювали під різними приводами. У книзі зібрано 236 невідомих досі документів, які яскраво ілюструють голод і його наслідки», — повідомив він.

В той же час письменник відзначив, що польські дипломати про причини голоду не знали. «У звітах дипломати писали, що вірогідною причиною голоду в Україні є помилки і невдалі експерименти нової аграрної політики Росії», — сказав він.

Як відзначив автор збірки документів, на дослідження і збір документів у нього пішло близько 5 років.

Нагадаємо, нещодавно Росія розсекретила частину офіційних документів, що стосуються голоду в СРСР 1930-1934 роках у зв’язку з колективізацією селянських господарств та індустріалізацією, зокрема в Україні, Казахстані, Нижньому Поволжі, Уралі та Білорусі.

Також в минулому році СБУ презентувала книгу «Розсекречена пам’ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні у документах ГПУ—НКВД» і представила розсекречені документи про політичні репресії в Україні за часів радянської влади.

У підготовці книги, окрім Служби безпеки, взяли участь Міжнародний фонд «Україна 3000», Український інститут національної пам’яті, Національна академія наук. Окрім цього були представлені розсекречені документи про політичні репресії в Україні за часів радянської влади.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com