Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Україна серед найбідніших

Україна стала однією з трьох найбідніших країн в Європі. Такі результати впливового німецького видання Deutsche Welle, яке опублікувало днями рейтинги європейських країн, пише «Дело».

При складанні списку враховувався показник ВВП на душу населення (з урахуванням паритету купівельної спроможності — різниці цін на окремі товари і послуги в різних державах).

Найбагатшою країною Європи став Люксембург. ВВП на душу населення в цій країні складає близько 80 тисяч доларів. Такий високий показник пов’язаний з присутністю в країні великої кількості іноземних робітників. Вони працюють на економіку Люксембурга, але в той же час не є його резидентами.

Друге і третє місця серед найзаможніших країн посіли Норвегія та Ірландія.

Найбіднішою країною Європи стала Молдова. ВВП на душу населення в цій країні — 2,56 тисяч доларів. Автори рейтингу підкреслюють, що це єдина країна в світі, де грошові перекази остарбайтерів складають 35% ВВП — це більше, ніж всі зарплати, держбюджет і весь експорт». Серед найбідніших опинилися балканські країни, Болгарія, Румунія. Замикає десятку Польща, у якої ВВП на душу населення склав 15,8 тисяч доларів.

Україна не була включена в дослідження Deutsche Welle. Проте раніше Всесвітній банк опублікував, що ВВП на душу населення в Україні складає 6,92 тисяч доларів. Таким чином, по цьому показнику наша країна — на третьому місці серед бідних країн Європи. Україна випередила лише Молдову і Албанію.

До речі, за наслідками іншого рейтингу, опублікованого організацією Transparency International, в міжнародному рейтингу рівня корупції в державному секторі за 2008 рік Україна опинилася на 134-м місці. Таку ж оцінку отримали Пакистан, Ліберія і Нікарагуа.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com