Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

У НУ-НС згодні на коаліцію з БЮТ і Блоком Литвина

«Наша Україна» готова розпочати переговори про створення коаліції з БЮТ і Блоком Литвина. Про це заявив на брифінгу у вівторок лідер НУНС В’ячеслав Кириленко. За його словами, фракція іде на це, що уникнути другої спроби створення прокремлівської коаліції.

Він наголошує, що фракція могла би «як патріотична сила спокійно спостерігати за створенням коаліції БЮТ і ПР. Ми знаємо, що консультації тривали довготривало і вийшли на завершальний рівень. Але нас як патріотичну силу не влаштовує друга редакція кремлівської коаліції. Не хотіли, щоб країна підпала під такі ризики».

«Тому ми зобов’язані розпочати консультації щодо створення інакшої коаліції, а саме коаліції у складі НУНС, БЮТ і Блока Литвина», - наголосив він.

Вчора, нагадаємо, депутатська група «Народна самооборона» закликала президента України Віктора Ющенка підтримати коаліцію «Нашої України – Народної самооборони», БЮТ і Блоку Литвина. Там вважають це єдиним виходом із ситуації, яка склалась.

Водночас Кириленко попередив, що про початок переговорів можна говорити, якщо будуть гарантії, що «всі розмови про зміни до Конституції залишаться в минулому».

«Ми повинні чітко розуміти, що всі розмови про те, що інститут президента буде послаблено і заведено для обрання в парламент будуть припинені. Що ця тема не цікавить нікого з партнерів. Ми повинні отримати гарантії, що бодай на один рік розмови щодо зміни конституції під окремі прізвища пішли у минуле», - сказав лідер «Нашої України».

Ще однією умовою коаліції лідер НУНС назвав перегляд виборчої системи – чітке рішення про відкриті списки або змішану систему виборів до Верховної Ради, а також змішана або мажоритарна система на місцевому рівні. При цьому кандидатури депутатів зможуть висувати лише партії.

Крім того, за словами Кириленка, майбутні коаліціанти мають погодити пакети економічних реформ та антикризових заходів.

Для фракції БЮТ пріоритетним залишається відновлення демократичної коаліції за участю фракції Блоку Литвина. Про це повідомив лідер фракції БЮТ Іван Кириленко, передає УНІАН.

За його словами, тривають переговори “всіх з усіма”. Водночас він зазначив, що пріоритетним бажанням БЮТ залишається відновлення демократичної коаліції, додавши, що відповідне рішення фракція БЮТ ухвалила ще 2 жовтня.

Тим часом заступник керівника фракції БЮТ Андрій Кожем’якін вважає, що вірогідність створення коаліції з фракцією «Наша Україна - Народна самооборона» і Блоком Литвина вже у вівторок дуже висока - відсотків 70.

Депутат відзначив, що перерва в засіданні парламенту була оголошена для проведення засідань фракцій з питання про створення коаліції.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com