Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Кременчук — Бидгощ: історія співпраці

Молодіжна співпраця, сьогодні є дуже важливим напрямком у розвитку дружніх партнерських стосунків між державами, оскільки саме молодь є тією ланкою, яка без будь-яких економічних, політичних, соціальних та ін. інтересів прагне дружити зі своїми однолітками, пізнавати їх культуру, традиції, звичаї, обмінюватися досвідом та творити на благо суспільства. А молодіжна дипломатія, як найяскравіший приклад молодіжної співпраці, є дуже необхідною та актуальною складовою народної дипломатії.

Ще зі шкільних років у центрах молодіжної дипломатії, євроклубах, інших організаціях, молодь має можливість спілкуватися та переписуватися зі своїми однолітками із різних країн світу, отримувати додаткові знання про світ, країни, демократію, громадянське суспільство, брати участь у різноманітних міжнародних проектах, при цьому, становлячись ближчими одне до одного, переймаючи найкраще у своїх молодих колег. Пройдуть роки і, звичайно, далеко не кожен з них стане професійним дипломатом, а стане лікарем, педагогом, інженером, економістом, проте той досвід, ті знання, та любов до інших країн завжди будуть відігравати важливу роль у житті цих молодих людей і надихатимуть творити на благо та імідж своєї країни, який безпосередньо знаходиться у їхніх руках, як людей, дивлячись на яких судитимуть про країну.

Співпраця між містами-побратимами Кременчук (Україна) та Бидгощ (Польща) інтенсивно розвивається вже на протязі більше п’яти років. З української сторони її організовує та підтримує Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку, яка величезні зусилля також приділяє створенню та організації діяльності центрів молодіжної дипломатії та розвитку народної дипломатії в Україні взагалі. То ж не дивно, що Асоціація сприяла і встановленню партнерських стосунків між молоддю Кременчука та Бидгоща, важливим етапом чого став проект «Польські реформи очима української молоді». Протягом тижня шкільна та студентська молодь Кременчука перебувала у місті Бидгощ, шостому за розміром місті Польщі. Та справа не у розмірах, кількості населення чи архітектурних пам’яток, бо найголовнішою метою було ознайомити молодь із тими економічними, політичними, адміністративними реформами, які були проведені на місцевому та державному рівні, і які дали змогу Польщі подолати існуючі проблеми та вийти на якісно новий етап розвитку. Молоді дипломати (а саме так їх потрібно називати, бо хоча б своєю поведінкою, словами та діями кожен впливав на формування думки оточуючих про нашу країну) мали змогу відвідати Парламент міста Бидгощ, де зустрілися із Президентом Константі Домбровичем та іншими високопосадовцями міста, і мали можливість висловити свої думки про молодіжну дипломатію, польсько-українські стосунки, подальшу перспективу розвитку партнерства, подискутувати, відчути себе справжніми дипломатами, а це дуже важливо для формування молодої людини як особистості, бо такі моменти залишаються у пам’яті на все життя та дають безцінний досвід триматися на публіці такого рівня. Також були зустрічі з керівництвом та студентами надсучасних Вищих шкіл Бидгоща (за акредитацією дорівнюють університету), відвідини Польського театру та музеїв, оглядові екскурсії по місту, але основним надбанням молоді у цій програмі стало знайомство та укладання партнерських стосунків із Академією молодих дипломатів м. Бидгощ. Молоді люди з різних країн, які розмовляють різними мовами, мають різні інтереси та вподобання, але одну мету — пізнати більше про партнерів, обмінятися із ними досвідом, отримати нові знання, спілкувалися та працювали так дружньо та злагоджено, немовби уже багато років вони живуть під одним дахом, хоча багато хто з українських учасників був за кордоном уперше. І це не було якесь порожнє спілкування ні про що чи якась банальна «показуха», молодь змогла розробити конкретну концепцію подальшого розвитку спільних відносин, обговорити спільні проекти, на конкретних прикладах поділитися досвідом своєї діяльності. Усе це було закріплено в офіційному меморандумі про співпрацю між молоддю Кременчука та Бидгоща. Ось саме це і є тією молодіжною дипломатією, яка малесенькими мотузочками міцно зв’язує відносини між країнами. І яка б не була політична ситуація, якщо існуватимуть такі стосунки між молоддю, країни житимуть дружньо.

Тож як ви думаєте, яким залишиться враження молоді про Польщу та Європу, про їх інтелігентних, вихованих та вільно володіючих іноземними мовами однолітків, до чого вони прагнутимуть у майбутньому? Як мінімум до такого ж рівня, а знаючи українську молодь, з упевненістю можу сказати, обов’язково робитимуть усе, щоб досягти ще кращого. Тому така співпраця має безцінне значення для подальшого розвитку стосунків між країнами, виховання молодих досвідчених лідерів, формування позитивного іміджу країни, адже вкладаючи у сьогодення ми створюємо майбутнє.

Я дуже вдячний усім тим, хто реалізує та підтримує подібні проекти та молодіжну дипломатію взагалі, адже українська молодь прагне і здатна піти на все, щоб країна розвивалась стрімкіше і жила краще, але це молодь, і вона має потребу у знаннях та досвіді, які вкажуть вірний шлях до світлого майбутнього, бо не маючи їх, але все одно діючи, можна наламати дуже багато дров.

 

Олексій Захарченко,
голова Молодіжного об’єднання народнх дипломатів

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com