Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Без медобслуговування

Причина смерті учениці 7-го класу, яка нещодавно померла в актовому залі запорізької гімназії №93, так само, як і смерті школяра, який помер у Запоріжжі на уроці фізкультури в жовтні, — відсутність необхідного медобслуговування школярів.

Про це в інтерв’ю заявив начальник Запорізького міського управління освіти і науки Дмитро Секиринський: «Розтин показав, що дівчинка померла в результаті раптової зупинки серця. При цьому за життя дитина не перебувала на диспансерному обліку, і у неї не було виявлено ніяких патологій, хоча всі медогляди вона проходила. Це говорить тільки про одне — про те, що медобслуговування школярів взагалі і медогляд зокрема у нас не на належному рівні».

За його словами, медогляд просто формальний — полягає у тому, що в школу приходить терапевт, через якого протягом 1-2 днів «проганяють» усіх учнів. «І це все обстеження: ніякого залучення вузьких фахівців з використанням кардіографів і іншого устаткування взагалі не проводиться. Тому що на це банально з року в рік не закладаються кошти», — сказав він.

Секиринський додав, що так відбувається не тільки в Запоріжжі, а по всій Україні. «Тому що в міністерствах у нас вважають за краще видавати «розумні» постанови про скасування бігових вправ, а не працювати над тим, щоб фактичний стан здоров’я населення відповідав відображеному на папері», — заявив Секиринський.

Він також зазначив, що, на його думку, батькам дітей, які з’явилися на світ у період з 1992 по 1998 рік, треба особливо уважно ставитися до здоров’я своїх дітей.

«Це діти, які народилися в період серйозної фінансово-економічної кризи, яка відбилася на кожній сім’ї, на кожній жінці-породіллі і на кож­ній дитині, яка, швидше за все, навіть в плані харчування мала можливість одержувати набагато менше, ніж одержують діти зараз», — заявив Секиринський.

Він також наголосив, що заяви ряду запорізьких ЗМІ про те, що дівчинка загинула тому, що у «Швидкій» не було дефібрилятора, не відповідають дійсності.

«Швидка» приїхала через 7 хвилин після виклику, і дефібрилятор був, але «запустити» серце не вдалося», — запевнив начальник Запорізького міськуправління освіти і науки.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com