Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Кораблі ЄС починають боротьбу з піратами

Військово-морські сили країн Євросоюзу готові почати патрулювати води поблизу Сомалі в рамках кампанії по боротьбі з піратами.

В понеділок міністри закордонних справ країн-членів ЄС повинні формально затвердити початок місії в Аденській затоці. Після цього шість кораблів і три літак-розвідники з восьми країн ЄС супроводжуватимуть і при необхідності надаватимуть допомогу торгівельним судам в Аденській затоці. Місія біля Африканського Рогу — перша військово-морська операція під егідою Євросоюзу. Євросоюз приймає контроль над цією ділянкою морить в НАТО. Вперше в історії операцій Євросоюзу командувати місією буде британський контр-адмірал Філіпп Джонс. Кораблі ЄС вестимуть патрулювання в регіоні протягом року. Не дивлячись на те, що міністри приймуть позитивне рішення про початок операції, залишається незрозумілим, що ж відбуватиметься із захопленими піратами. Міністр закордонних справ Німеччини Штайнмайер заявив, що ЄС готовий переглянути існуючі угоди так, щоб захоплених піратів можна було судити в третіх країнах. Через Аденську затоку пролягає один з найжвавіших морських маршрутів. В той же час, щороку тут фіксується близько 100 нападів піратів. У руках піратів Сомалі залишається судно «Фаїна». На борту судна — 33 танки Т-72, гранатомети і боєприпаси. У його команду входять 17 громадян України, двоє росіян і один громадянин Латвії. Крім того, пірати продовжують утримувати захоплений в середині листопада саудівський супертанкер «Сіріус старий» з вантажем нафти більш ніж на 100 мільйонів доларів.

 

ВВС

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com