Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Вступ у спадщину іноземців в Україні

Щоб полегшити вступ у спадщину після смерті в Україні, ми рекомендуємо вам обов'язково звернутися за допомогою до досвідченого юриста. Професійний адвокат по наследству или наследственным делам дасть вам можливість отримати спадщину в Україну з мінімумом втрат часу, сил і грошей.

Перш хочемо повідомити, що вступити у спадок в Україні можна двома способами: за заповітом і за законом. У першому випадку на спадщину можуть отримувати право не тільки фізичні, але і юридичні особи. Єдина умова, яку потрібно дотримати для подальшого безперешкодного вступу в спадщину в Україні - уникати помилок у вказівці особистих даних спадкоємця в заповіті. Виходить, що в даному випадку претендувати на спадщину в Україні може будь-яка людина, причому незалежно від громадянства. Іншими словами, право на спадщину на Україні для росіян рівнозначно реалізації аналогічного права резидентами цієї держави.

Вступ у спадок в Україні на законній підставі відбувається по-іншому. У цьому випадку отримати спадщину в Україні можна в порядку черги. Право на вступ у спадщину після смерті в Україні підлягає реалізації з боку спадкоємців 5 черг.

Важливо знати, що спадкоємець, згаданий в заповіті, може претендувати не на все майно. Справа в тому, що Законом України охороняється категорія людей (інваліди та пенсіонери), які отримують частку в спадковому майні. Це означає, що реалізація права на спадщину на Україні для іноземців дещо ускладнюється.

Вступ у спадок після смерті спадкодавця в Україні можливе впродовж 6 місяців від цього терміну. Якщо ж цього не зробити вчасно, то в такому випадку, щоб вступити у спадок в Україні, знадобиться відстояти своє право в судовому порядку.

Оформлення спадщини в Україні починається з подачі заяви до нотаріальної контори. Необхідно це для відкриття спадкової справи.

Відразу слід сказати, що отримати спадщину в Україні іноземцям покладено на підставі аналогічної для українців документації (крім паспорта). Також знадобиться отримати номер платника податків (він буде необхідний для оплати держмита).

Також оформлення спадщини в Україні проходитиме на підставі:

  •     Документа, що посвідчує спорідненість або заповіту.
  •     Свідоцтва про смерть.
  •     Довідки про те, хто проживав з власником майна на момент його смерті.

Реалізувати право на спадщину квартири в Україні можна в тому ж порядку і на підставі тих самих документів, які наведені вище. Тільки для вступу в спадщину на квартиру в Україні також буде потрібно подати документи на нерухомість (технічну документацію, а також документ, що засвідчує право на спадщину).

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com