Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Відкрита лекція і майстер-клас з Символдрами

Нещодавно в Інституті соціальних наук і самоврядування МАУП пройшов майстер-клас з методики Символдрама.

Провів його кандидат психологічних наук, президент Міжрегіональної  громадської організації сприяння  розвитку Символдрами і член правління Міжнародного товариства Кататімного переживання образів та  імагінатівних методів у психотерапії та психології Яків Леонідович Обухов. Вже багато років Яків Леонідович проводить навчальні семінари.  Метою проведення такого тренінгу у Міжрегіональній Академії управління персоналом було ознайомлення студентства та  висококваліфікованих фахівців з методом Символ драма, основоположником якого є німецький психотерапевт професор  Хансклар Льойнер, у якого Яків Леонідович навчався.

Цей напрям є сучасною психоаналітичною зорієнтованою психотерапією. Метод Символдрама або кататімно-імогінативна психотерапія допомагає людині знайти цілісність особистості, подолати психологічні проблеми і, навіть, соматичні  захворювання. Працює гість в багатьох містах Росії, Білорусії, України, Казахстану. За цією програмою зараз підвищують свою кваліфікацію соціальні працівники, лікарі, психологи, після чого вони отримують кваліфікацію психотерапевта. «Символдрама — це психоаналіз за допомогою образів: людина уявляє образ, розказує про нього психотерапевту, і далі ми можемо працювати з різними психологічними та психосоматичними порушеннями: неврози, страхи, депресія, гіпертонія, шкіряні захворювання, склероз, онкологія» — підкреслив лектор.

Також на семінарі гість розказав про роботу з дітьми та підлітками, про спеціальні терапевтичні книги, які допомагають в роботі дитячого психолога. Спікер, на прикладі ілюстративного матеріалу з психологічних книжок, продемонстрував можливі шляхи виходу з кризових ситуацій у сім’ї. Пан Обухов висунув на обговорення такі теми: «розлучення батьків», «як дитині пережити смерть близької людини?», «сексуальне насильство над дітьми».

Майбутні психологи та соціологи, викладачі Інституту соціальних наук і самоврядування дізналися на семінарі багато нової та корисної інформації, яка допоможе їм у їхньому професійному зростанні.

Тетяна Журкович

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com