Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Хотіли усунути

“Під час останнього Помісного Собору Української православної церкви Московського патріархату, відбулася невдала спроба заколоту, суть якої полягала в зміщенні митрополита Володимира промосковськими силами і возведенні на престол «єпископа Донецького і Маріупольського Іларіона». Про це пише журнал «Фокус», повідомляє УНІАН. За інформацією джерел видання, за день до Помісного собору до настоятеля Києво-Печерської лаври єпископа Павла зайшли Віктор Нусенкіс і Юрій Філатов, керівники групи «Донецьксталь», — найбільші спонсори Української православної церкви.

“Нусенкіс з Філатовим запропонували Павлу місце митрополита Київського в обмін на підтримку їх позиції на Соборі. За планом, який вони озвучили Павлу, митрополитом спочатку повинен був стати єпископ Донецький і Маріупольський Іларіон, а потім, власне, сам Павло, бо він на 10 років молодше. Самого митрополита мали намір позбавити влади або переконати залишити свій пост за станом здоров’я», — розповіло «Фокусу» джерело в київській митрополії.

За словами джерела, на сміливу пропозицію високих гостей настоятель Києво-Печерської лаври відповів відмовою і в ризиковану інтригу вплутуватися не став. Натомість про розмову з Нусенкісом і Філатовим він розповів митрополитові Володимиру. Власне кажучи, вже на цьому етапі змова з відсторонення предстоятеля УПЦ провалився.

“І хоча сам Нусенкіс не захотів коментувати цю інформацію, швидше за все, це не кінець історії, а її початок. Адже, судячи з усього, за сміливими планами з усунення Володимира стоїть вище духовенство РПЦ, а можливо, і сам патріарх Кирило, який таким чином намагається повернути автономну українську церкву під свій прямий контроль», — йдеться в публікації.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com