Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Для порятунку шахтарів

У перші години після вибуху, обвалу породи або іншого інциденту на шахті час працює проти рятувальників: доки вони оцінюють масштаби того, що сталося і будують плани порятунку, нещасні можуть загинути. Відразу спуститися в шахту вони теж не можуть через концентрацію отруйних газів, або затоплених штолень, або аварійних конструкцій.

Фахівці Sandia National Laboratories, дослідницького підрозділу американської військово-промислової компанії Lockheed Martin, пропонують відправляти на місце аварії пристосованого для цього робота.

Керований по радіо пристрій Gemini — Scout Mine Rescue Robot не особливо відрізняється від інших механічних ліквідаторів наслідків природних і техногенних катастроф: це гусенична машина завдовжки трохи більше метра і заввишки 60 см. На неї встановлені датчики, що реагують на певні гази, поворотна камера і тепловізор встановлено для виявлення тих, що залишилися в живих.

Паралельно з обстеженням аварійної ділянки робот може нести невеликий запас продовольства, ліків, кисню і предметів першої необхідності. Конструктори пристосували його для того середовища, в якому йому належить працювати. Так, Gemini — Scout уміє долати водні перешкоди завглибшки майже півметра, а його електроніка поміщена в міцні бокси, здатні витримати вибух метану або інших газів.

Систему управління роботом розробники називають інтуїтивною, оскільки вона використовує ігровий контроллер Xbox 360.

За планами Sandia National Laboratories, під­земні випробування машини повинні початися у кінці року, а доки творці підшукують компанію, яка вироблятиме Gemini—Scout за ліцензією. Робот демонструється на симпозіумі Міжнародної асоціації безпілотних транспортних систем (AUVSI), який нещодавно завершився у Вашингтоні.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com