Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

УКРАЇНІ - НАЦІОНАЛЬНУ ПОМІСНУ ЦЕРКВУ!

Звернення
Української Консервативної партії
до ієрархів усіх церков в Україні і
поза її межами, братів і сестер
 
З кінця ХІХ - початку ХХ ст. Європа вступила в період пробудження свідомості націй і розгортання національних рухів, що суттєво вплинуло на духовне життя багатьох народів. Найчіткіше це відбилося саме в житті поневолених націй, до яких переважно належали нації слов’янські. Окрім політичної національно-визвольної боротьби, розгорнулася й боротьба за національно-релігійне самоврядування. Серби, болгари та інші народи вимагали створити незалежні помісні церкви, які очолили б  представники корінних націй, які давали б необхідний духовний захист національній державі, її народу.

Українці вступили в цей процес ще 1917 року, і він – хоча й з перервами -  триває й досі. Релігія та церква були і залишаються твердинею духовності й моральності, інститутом просвітництва і виховання. Якщо така інституція на території незалежної держави підпорядковується іноземним політичним лідерам, не визнаються і поборюються усталені духовні звичаї, – це означає, що існує загроза національній безпеці держави.

Усвідомлюючи це, Українська Консервативна партія стверджує: Україні необхідна Єдина Помісна Українська Церква з Патріархом, якого обиратимуть на принципах соборності – так, як це було у Київській митрополії. Ми переконані: спокій і злагода в конфесійному житті України можливі лише за умови побудови національної Помісної Церкви – такої, яку вибороли в протистоянні з чужоземними патріархами болгари, росіяни, серби, румуни, грузини, естонці та інші народи. Церква, яка нехтує національними традиціями й рідною мовою, стає для народу мачухою. Саме тому ми закликаємо ієрархів усіх українських церков не брати участі в політичних акціях, пов’язаних з майбутніми (2006 року) виборами, як те, на жаль, робили під час минулих президентських виборів окремі ієрархи московського патріархату. Церкви, їхні ієрархи, пам’ятаючи, що «Богу Богове, а кесарю кесареве», мають подбати, аби за будь-яких обставин у конфлікти не втягувати парафіян. Ми щиро поважаємо парафіян усіх церков і носіїв прадавньої української релігії, які щиро вшановують Бога і плекають глибоку любов до Батьківщини.

 

25 грудня 2005 року

Президія Національної Ради
Української Консервативної партії

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com