Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ІЗРАЇЛЬ В БЛОКАДІ

Репутація Ізраїлю як сильної держави лускає, мов ті мильні бульки, на очах світового товариства.

Попри всі намагання керівників цієї штучної держави (а як свідчить світова історія, такі утворення апріорі нежиттєздатні), попри потужне єврейське лобі знайти зовнішніх ворогів, ця країна пожирає сама себе. Насамперед через зави щену самооцінку. І якщо до певного часу інші країни це терпіли, то нині настав край терпінню. Бо як інакше розцінити той факт, що політика Тель-Авіва вже дістала таких, здавалося б, флегматичних норвежців? Так, керівництво провінції Сор-Тронделаг більшістю голосів ухвалило рішення бойкотувати будь-які товари ізраїльського виробництва. До речі, саме в цьому регіоні мешкає майже 20% населення Норвегії і саме тут розташоване третє за величиною місто країни — Трондхейм. Мотивуючи таке своє рішення, парламент провінції, зокрема, зазначив: «Ізраїльська система домінування нічим не відрізняється від апартеїду Південної Африки». Варто зазначити, що таке рішення багато означає для жителів цієї провінції. Адже свого часу її парламент став першим норвезьким урядовим органом, який засудив політику Південно-Африканського апартеїду. Понад те, підтримав ухвалене рішення і міністр фінансів Hopвегії Крихтин Халворсен. За його словами, таким чином норвежці підтримують палестинців. «Норвезькі споживачі повинні відмовитися від ізраїльських товарів і послуг», — заявив він.

Таку заяву оприлюднила і Спілка державних службовців — найбільша профспілка канадської  провінції Онтаріо, до якої входить 450 тисяч членів. Усі вони одноголосно проголосували за бойкот Ізраїлю до того часу, доки ця держава не визнає право палестинців на самовизначення. Окрім цього, спілка планує підтримати палестинські організації у рамках проведення освітньої кампанії, яка представляє Ізраїль як країну апартеїду.

Не залишилася поза цією світовою проблемою і Спілка викладачів університетів та коледжів Великої Британії, яка ухвалила рішення бойкотувати ізраїльські вищі навчальні заклади, які публічно не засудили політику апартеїду уряду єврейської держави на палестинських територіях.

Такі рішення — лише початок. І хоча ізраїльтянам, звісно, це не до вподоби, та навряд чи у них вистачить нахабства звинуватити ці організації в «антисемітизмі». Не такі вони вже й дурні, щоб виставляти себе на посміховисько з підміною понять.

За матеріалами інтернет-сайтів

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com