Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Знову дурять селян?..

Віце-прем’єр-міністр України Віктор Слаута вважає, що ціна, за якою Держрезерв закуповує зерно у аграріїв, цілком реальна.

«Три біржові сесії показують, що третій клас пшениці коштує майже тисячу гривень — 950-976 гривень за тонну. На ринку, звичайно, різні цифри. Є по 1000 і 1050 гривень. Виробник хоче, щоб давали 1500 гривень», — зазначив Слаута.

Він також розповів, за якими принципами формується ціна на зерно. «Ми ведемо простий розрахунок. Необхідно, щоб у господарства було 30% рентабельності. Наш підхід — ціна повинна бути рівна собівартості плюс 30-40% рентабельності. Це і є 900—1000 гривень. Держрезерв закуповує по 1000 гривень. Єдиної твердої ціни немає, її формує ринок», — пояснив віце-прем’єр.

На думку Слаути, наприкінці маркетингового року ціна на зерно дещо зросте.

«Існують тенденції до зростання. Але не думаю, що буде щось надзвичайне. Держава закупить чотири-п’ятимісячний запас зерна, а потім все буде залежати від дій зернотрейдерів. Вони бачать котування на світових ринках, тому хочуть і в Україні продовольчу пшеницю купувати», – сказав він.

Від редакції: у трейдерів котується лише набиття своєї кишені. Зерно не продається, здебільшого, через біржу, а забирається прямо з-під комбайна практично за збитковою ціною. Орієнтована вартість нині становить 500-600 грн. за тонну пшениці першого класу. Так що, не вішайте локшину, пане міністре.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com