Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Нагорний Карабах як відлуння Косова?

4 березня на межі збройних сил Азербайджану та Вірменії відбулося зіткнення. Хто першим відкрив вогонь — питання спірне. Одна країна звинувачує другу. Спірним залишається питання того, чи є жертви з вірменського та азербайджанського боку.

Зрозуміло одне: нинішні події у Нагорному Карабаху — відлуння проголошення незалежності Косова та підтримки цього акту більшістю європейських країн. Підхід до врегулювання ситуації у Вірменії та Азербайджану різні. Про це свідчать заяви лідерів обох країн.

Ільхам Алієв, президент Азербайджану: «Ми купуємо військову техніку, літаки, бойові набої, щоб бути готовими звільнити свої території. Військовий бюджет Азербайджану становить $1,3 мільярда і зростатиме надалі». Проводячи паралелі з Косово, він заявив: «Бачите, у світі порушуються норми міжнародного права, і це негативно впливає на врегулювання нагірно-карабаського конфлікту. Фактор сили залишається вирішальним».

Серж Саркісян, прем’єр-міністр Вірменії, переможець президентських виборів у країні: «Не вперше керівництво Азербайджану робить заяву про придбання озброєння та рішення конфлікту військовим шляхом, але з іншого боку відбуваються перемови, де йдеться про вирішення проблеми мирним шляхом».

Європейська суспільність, схваливши незалежність Косова, можливо, сама того не усвідомлюючи, запустила механізм суверенітетів, зупинити який, на жаль, вже не можливо. Сподіваємося, що, попри важку історію відносин між Вірменією, Азербайджаном та Нагорним Карабахом, їхні лідери не дадуть маховику цього механізму розігнатися на повну потужність.

Ніка Костенко
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com