Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Земельний дерибан космічного масштабу

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України від 7 лютого 2008 року Міністерство внутрішніх справ України бере участь у роботі спільної робочої групи з аналізу ефективності роботи Київської міської державної адміністрації (КМДА), повідомляє департамент зв‘язків з громадськістю Міністерства внутрішніх справ України.

Зокрема, під час проведення відповідної перевірки МВС України та ГУМВС України в м. Києві досліджувалися питання законності виділення та надання в оренду Київською міською державною адміністрацією земельних ділянок, відчуження нерухомості, дотримання порядку проведення тендерних закупівель за державні кошти, нарахування і отримання керівництвом КМДА заробітної плати тощо.

Як результат, лише у сфері земельних відносин від початку року викрито 38 злочинів. Так, за матеріалами органів внутрішніх справ порушено кримінальну справу стосовно службовців Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, які в порушення чинного законодавства подали на розгляд сесії Київради проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок кільком ВАТ та ТОВ загальною площею понад 200 га без проведення обов’язкової їх експертизи Державним агентством земельних ресурсів України, внаслідок чого сесією Київради було ухвалено рішення про незаконне відведення земельних ділянок в охоронних зонах газопроводів, прибережній захисній смузі річки Дніпро, скверах тощо.

Викрито факти зловживання службовим становищем посадовцями Київської міської державної адміністрації під час підготовки документів з винесення рішень, ухвалених 1 жовтня 2007 року Київською міською Радою, з метою заволодіння земельними ділянками у столиці. Так, задокументовано протиправну діяльність злочинної групи із числа фізичних осіб та окремих службовців КМДА, які шахрайським шляхом намагалися заволодіти земельними ділянками київської міської громади в Святошинському та Дніпровському районах Києва загальною площею майже 18 га, оформивши їх на понад сто підставних осіб, переважно студентів. За цими фактами прокуратура Києва порушила та розслідує кримінальну справу.

Також задокументовано злочинну діяльність службовців громадської організації — кооперативу індивідуальних забудовників, які у змові зі службовцями КМДА підробили підписи в заявах на безоплатне отримання земельних ділянок та довідок про членство в громадській організації, здійснили відчуження з комунальної у приватну власність на підставних осіб земельних ділянок площею 9 га в Деснянському районі Києва. За цими фактами порушено й розслідуються дві кримінальні справи за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Порушено кримінальну справу й за фактом умисного пошкодження території природно-заповідного фонду посадовцями ТОВ, які шляхом незаконного знесення зелених насаджень на території майже 0,3 га пошкодили Голосіївський парк ім. М. Т. Рильського. Роботи проводилися на підставі дозволу, що був наданий управлінням архітектурно-будівельного контролю КМДА.

Окрім того, порушено кримінальну справу стосовно одного з керівників відділу контролю за благоустроєм Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, якого затримано за отримання хабара в сумі 5 тис. доларів США за надання дозволу на розміщення об’єкту торгівлі на земельній ділянці, розташованій у рекреаційній зоні.

Встановлено ряд фактів незаконного відчуження комунального майна. Зокрема, Головним слідчим управління МВС України порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 233 КК України, за фактом незаконної приватизації комунального майна (об’єкту культурної спадщини) посадовцями Головного управління комунальної власності КМДА, які всупереч Закону України «Про тимчасову заборону приватизації пам’яток культурної спадщини» уклали із ЗАТ договір купівлі-продажу нежитлових приміщень площею 1316,5 кв. метрів та вартістю понад 14 млн. грн. З метою встановлення інших фактів незаконного відчуження майна громади столиці та повернення його законному власнику, в рамках досудового слідства у цій кримінальній справі проводиться комплекс оперативно-слідчих заходів щодо документування аналогічних протиправних схем, учинених зазначеними посадовцями КМДА, зокрема, під час відчуження нерухомості, розташованої ще за шістьма адресами в центрі столиці.

Розслідуються також дві кримінальні справи, порушені за фактами заволодіння шахрайським шляхом — за рішенням Синельниківського міськрайсуду Дніпропетровської області, ухваленого за наданими сфальсифікованими документами через реєстратора ТОВ, директором якого є депутат Голосіївської райради — акціями двох ВАТ, що входили до холдингової компанії АТ «Київміськбуд».

Крім того, тривають дослідчі перевірки за іншими матеріалами фактів зловживань з державними коштами й комунальним майном, до яких вбачається причетність службовців столичної держадміністрації.

Продовжується перевірка за фактами знищення службовими особами одного з ТОВ пам’яток історії та історичного середовища на території Національного заповідника «Київська фортеця» («п’ята башта»), що на вулиці Рибальській, 24/16 у Києві, та незаконного захоплення території з метою будівництва багатоповерхових житлово-офісних будинків. При цьому підставою для незаконного знесення пам’ятки є розпорядження Київської міської державної адміністрації, підписане головою від 26.12.2006 «Про будівництво житлово-офісного комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та підземними паркінгами по вул. Рибальській, 24/16, у Печерському районі». У діях службовців цього ТОВ вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 298 (знищення пам’яток історії) Кримінального кодексу України.

Після дослідчих перевірок за фактами зловживань службовців КМДА відповідні матеріали будуть направлені до органів прокуратури для ухвалення процесуальних рішень.

 

«ОБКОМ»

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com