Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

«Аварійна ситуація» в українському ДАІ

Є на телеканалі НТН програма «Свідок», у якій розповідають про різні кримінальні події, надзвичайні пригоди тощо. Найцікавіше в цій передачі те, як коментують свої вчинки затримані кримінальні елементи — з одного боку і працівники правоохоронних органів — з другого.

Ось приблизно так пояснює свої дії молодик, затриманий, скажімо, за пограбування: «Я кароче блин тусовался тут а этот ботаник блин на ногу мне наступил кароче и сам мне лавандос отдал кароче а менты меня по ходу повязали а того штриха я не нагружал кароче». А ось коментарі щодо цього ж інциденту офіцера української міліції — людини з вищою освітою (зауважте — офіцера, а не сержанта Петренка з дипломом рогачівського зоотехніку му): «Данный задержанный методом избиения в область лица изьял у данного потерпевшего денежные средства. На данные денежные средства он приобрел наркотические средства. Данные наркотические средства он употребил. По данному факту ведется расследование». Вражає, чи не так? У цих цитатах я не претендую на документальну точність сказаного, а лише хочу звернути вашу увагу на загальний мовний стиль і правопорушників, і правоохоронців (подивіться передачу «Свідок» — і переконайтеся). І якщо з першими все зрозуміло (для них по «фєнє ботать» — сучасно і прикольно), то як пояснити, чому мова офіцерів міліціі така убога і примітивна? Що це навчальні заклади такі в МВС, де людину не можуть навчити до пуття висловлюватися державною мовою? Та навіть цигани вільно володіють трьома мовами — українською, російською та циганською, хоча останньої в жодному навчальному закладі не вивчають. І чому міліціонери з великими зірками з телеекранів називають українську грошову одиницю рублями? І чи буде їхня мова самодостатньою без слова «данный»?

Наведу вам ще один досить показовий приклад невігластва. На 117км автодороги Київ — Чоп у с.Нова Романівка на узбіччі дороги встановленно витвір наочної агітації (див. фото). Точно такий є і на 118 км (знайомі мені казали, що бачили такі у всіх куточках України). Встановили його, як я розумію, не мешканці села, а відповідні шляхові служби на замовлення ДАІ, і коштує це немалих грошей. А тепер давайте розберемося із змістом цієї «агітки». Відкриваємо Правила дорожнього руху і шукаємо, що визначається поняттям «аварійність»? Нема там такого терміну. «Аварійна ситуація» є, «аварійності» нема. Але все, що пов’язане з наїздом на пішохода, підпадеє під термін «дорожньо-транспортна пригода». Під пунктом 1.10. розділу «Загальні положення» читаємо: «Дорожньо-транспортна подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдано матеріальних збитків».

Шановні даішники! Ще стародавні греки казали: все, що не пов’язане з формальною логікою, є маразмом. Зрозумійте, коли мізки пішохода лежать на асфальті, то це не причина, а наслідок. Наслідок певних синників — і об’єктивних, і суб’єктивних (перевищення швидкості, туман, ожеледиця, якість українських доріг тощо), а ваша агітка є не чим іншим, як сном сивої кобили, розтиражованою по всій Україні.

В. Нікітін м.Новоград- Волинський

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com