Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

З турботою про військовослужбовців, звільнених у запас

Військова реформа в Україні зумовлює необхідність удосконалення нинішньої системи соціальної адаптації військовослужбовців, що підлягають звільненню, та осіб, звільнених з військової служби, організації їхньої перепідготовки та працевлаштування.

Результатом реформування Збройних Сил України стало скорочення протягом 1991 — 2004 років 570 тис. військовослужбовців. Тільки у 2004 — 2007 рр. відбулося скорочення персоналу Збройних Сил на 190 тисяч осіб, з яких 156 тисяч — військовослужбовці. Упродовж найближчих чотирьох років передбачається скороення ще майже 40 тисяч військовослужбовців. Цей специфічний контингент населення потребує оперативного вирішення проблеми адаптації до умов цивільного життя, надання допомоги з профорієнтації, перекваліфікації, перенавчання та працевлаштування, забезпечення житлом та ін.

Зокрема, в межах заходів практичної реалізації означеної проблеми12 лютого 2008 року в приміщенні Комсомольської райради Херсона відбулася презентація спільного проекту Ресурсного й кар’єрного центра звільнених військовослужбовців Збройних Сил України (РКЦ) та Українського народного університету (УНУ) Міжрегіональної академії управління персоналом з організації чотиримісячних курсів перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас у рамках спільної програми Міністерства оборони України й ОБСЄ. А 13 лютого на базі Херсонського інституту МАУП розпочалися курсові заняття групи з 32 колишніх військових за напрямом «Менеджмент організацій та економіка підприємств». Для реалізації цього проекту на замовлення РКЦ інститутом спільно з УНУ розроблено спеціально для цієї групи навчальний план з розрахунку на 480 навчальних годин. Для проведення занять залучено найдосвідченіших фахівців.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий під час презентації наголосив, що цей проект здійснюється в рамках чинного законодавства України, зокрема Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їхніх сімей» та Закону «Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільнюються із служби у зв’язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей». Відповідно до першого закону, «Держава забезпечує соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців, які звільняються у зв’язку зі скороченням чисельності або штату військовослужбовців», а самі військовослужбовці мають право безкоштовно пройти професійну перепідготовку. Згідно з другим законом, «військовослужбовці, які підлягають звільненню з військової служби, мають право на безоплатну соціальну і професійну адаптацію, зокрема консультації та перепідготовку з обраних ними цивільних спеціальностей, за рахунок коштів Державного бюджету України. Міжнародна допомога, яка надається, саме й покликана сприяти забезпеченню цих положень».

Так, за словами голови правління РКЦ Олександра Коренчука, «83% випускників курсів з програми ОБСЄ, що реалізується в кількох областях України, сьогодні успішно працюють у престижних фірмах і займаються підприємницькою діяльністю. ОБСЄ продовжує перепідготовку українських офіцерів. Паралельно з херсонською групою приступають до навчання й 55 колишніх військовослужбовців з Білої Церкви». У Херсоні перепідготовка офіцерів, які після закінчення курсів одержать свідоцтво державного зразка й відповідний сертифікат ОБСЄ, набуває системного характеру. Випуск перших 32 слухачів відбувся в червні минулого року. Це стало можливим завдяки тісному співробітництву Ресурсного і кар’єрного центрів для звільнених військовослужбовців Збройних Сил України (РКЦ) і Херсонського обласного відділення Українського фонду соціальних гарантій військовослужбовців і ветеранів Збройних Сил».

На презентації директор Херсонського інституту МАУП Валентин Вишневський пообіцяв, що інститут і Академія в цілому готові надати всі свої здобутки та новітні освітні технології, щоб створити передумови для успішної адаптації і самореалізації військовослужбовців, звільнених у запас. «Ми поставили перед собою завдання створити надійні партнерські відносини між інститутом і слухачами цієї групи — і під час занять, і після їх завершення. Двері наших комп’ютерних класів (з безлімітним доступом до інтернету), мудьтимедійного комплексу, бібліотеки, читальної зали, методичних кабінетів самостійної роботи віднині відкриті для тих, хто потребує нашої допомоги». На підтвердження цих слів вже на презентації кожному слухачеві курсів було вручено навчально-методичні комплекти, до яких увійшли: Програми навчальних дисциплін, методичні вказівки та рекомендації до практичних занять, комплекти сучасних підручників на електронних носіях з циклів «Менеджмент», «Управління персоналом та економіка праці», «Фінанси», останні номери журналу «Персонал». В.Вишневський повідомив, що на замовлення РКЦ викладацький склад інституту здійснює підготовку до видання підручника «Курс лекцій...», який разом з документами про освіту буде вручено кожному слухачеві, що, на думку на думку організаторів курсів, сприятиме самоосвіті й самореалізації випускників курсів у професійній діяльності

У заключному виступі Олександр Коренчук також зазначив: «Херсонська група — це вже друга група, яку готує на замовлення РКЦ Міжрегіональна академія управління персоналом. Перша група пройшла перенавчання 2007 року на базі Рівненського інституту МАУП. РКЦ сподівається на розширення співпраці з МАУП і в інших регіонах України».

Валентин Вишневський,
директор Херсонського інституту МАУП

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com