Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Каськів проти російського флоту

Народний депутат від НУ-НС Владислав Каськів пропонує парламенту зобов’язати уряд до кінця цього року ініціювати переговори з Росією щодо виведення Чорноморського флоту РФ з території України до завершення дії угоди (2017 рік). Відповідний проект постанови «Про питання перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України» зареєстровано у парламенті, повідомляє в неділю радіо «Свобода».

У пояснювальній записці до проекту постанови Каськів зазначає, що тимчасове перебування ЧФ на українській території суттєво впливає на нинішню ситуацію в Україні, зокрема на її міжнародно-правові, соціально-економічні, екологічні та оборонні інтереси.

«За таких умов питання подальшого перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України має бути негайно порушено перед Росією задля його виведення до закінчення терміну дії угоди», — наголошує депутат. Автор проекту постанови нагадує, що, відповідно до положень угоди між РФ та Україною про статус та умови перебування ЧФ на території України від 28 травня 1997 року, її укладено терміном на 20 років. При цьому передбачено можливість автоматичного подовження цього терміну на п’ятирічні періоди за умови, якщо жодна зі сторін угоди не повідомить письмово іншу сторону про припинення терміну дії угоди не пізніше як за один календарний рік до закінчення терміну її дії.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com