Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

БЕЗ ПРАПОРА

Конституційний суд України визнав незаконним використання червоного прапора Перемоги, оголосивши  про те, що закон «про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр..» не відповідає Конституції, повідомляє прес-служба КСУ.

У рішенні КС говориться про те, що Конституцією України визначено вичерпний перелік державних символів України, до яких відноситься Державний прапор, герб, гімн. У той час як Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні, армії і флоту, повідомляється в рішенні КС.

КС також відзначає, що була порушена процедура прийняття закону «Про внесення змін до закону України» Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

Таким чином, КС вирішив визнати не відповідним Конституції України положення абзацу 6 статті 2 Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» від 20 квітня 2000 року № 1684-III в редакції Закону «Про внесення змін до Закону Україна «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги» від 21 квітня 2011 № 3298-VI.

Рішення КСУ є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Зазначимо, що 24 травня з даного питання до КС звернувся лідер Української народної партії Юрій Костенко.

Нагадаємо також, Верховна Рада України 21 квітня прийняла за основу і в цілому законопроект, який передбачає обов’язковість «офіційного підйому в День Перемоги копій Прапора Перемоги на будинках (щоглах, флагштоках) поряд з Державним прапором України». Хоча закон був підписаний Президентом лише 20 травня. Тоді за результатами правової експертизи вищезгаданого закону, Кабмін і Міністерство юстиції України висловилися за його підписання.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com