Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

НОВА ПРОГРАМА ЧИ СТАРИЙ ГРАМОФОН?

Нова Державна програма економічного і соціального розвитку країни має збільшити зарплати українців — Мінекономрозвитку .

У столиці презентували перший проект Державної програми економічного і соціального розвитку країни в 2012 році, який підготувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Згідно з проектом, буде здійснено апробацію нових підходів до державного фінансування.

Презентовану програму покладуть в основу реалізації норм планування і управління економіки Україні. Саму концепцію уряд затвердив навесні і вже незабаром розпочнеться розробка програм економічного і соціального розвитку, розрахованих на середньострокову перспективу. Представлений на 2012 рік проект передбачає, що робота в Києві стане вище оплачуватися, а зростання заробітної плати становитиме 9%.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов розповів, що збільшення заробітної плати можливе завдяки створенню високотехнологічних робочих місць. Так, він підкреслив, що для цього вже мобілізовані всі джерела та розпочато орієнтація на збільшення інвестицій, що допоможе створити високотехнологічні робочі місця і разом з тим домогтися, щоб такі вакансії збільшувалися, що призведе до зростання фактичної заробітної плати.

Так само програма передбачає збільшення міні­мальної пенсії в 2012 році як мінімум на 16,2% і підвищення рівня прожиткового мінімуму протягом 2012 року не менш як на 23%.

Крім того, у проекті прописано, що за 2012 році очікується зростання реального внутрішнього валового продукту на 6,5%, а обсяг промислового виробництва повинен збільшитися на 8,3%, зокрема в галузі машинобудування — на 20%. Збільшення обсягу інвестицій і основного капіталу в порівняння з 2011 році планується вивести на рівень як мінімум 8,4%. Досягнення таких показників дасть можливість повернути показники економіки, які були в Україну до кризи 2009 року.

Згідно з прогнозами, про які розповів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Володимир Бандуров, зростання ВВП України у першому півріччі поточного року становитиме 4,5 — 5%, а зростання промислового виробництва за цей період досяг 8,7%. Так само він відзначив, що лідером у цій сфері стала Івано-Франківська область, де зростання становить 35%. За деякими регіонами, щоправда, спостерігалося зниження промислового виробництва, наприклад, в Одеській області зниження становило 13,2%. У промисловості України вже другий рік лідирує машинобудування, обсяги збільшення виробництва якого за перші півроку цього року становили 21%.

Також В.Бандуров підкреслив, що українці фактично захищені від інфляції, тому що збільшення заробітної плати, яке враховує індекс інфляції, випереджає приріст інфляції. Так, з січня по травень 2011 року заробітна плата зросла на 9,6%.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com