Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

СКЕЛЕТИ ЗДАНО В АРХІВ

Їх було двісті... Тих, що колись жив, радів, страждав, як ми. Двісті, за якими потім плакали мами, діти та жінки. Двісті українців, хоч серед них були і не українці, але всіх поріднила українська земля. Ще невідома їх кіль­кість упокоїлася без християнського обряду, по-звірячому вбита комуністами. А ті двісті віднайдених завдають головного болю прокурорам України, які мусять стояти на сторожі  законів. Колись Генеральна прокуратура під орудою тодішнього головного прокурора Потебенька ледве впоралась з  «биківнянською справою», вчетверте закривши її  під брехливі запевнення  про клопітку роботу по ексгумації ста тисяч останків розстріляних  комуністичними борцями за світле майбутнє, як минуле знову насувається на комунізм чорною хмарою.

На Бориспільщині, у селі Воронькове  люди раз по раз знаходять у землі людські кістяки. Моторошно стає, коли у багатьох місцях  люди, розпочавши земляні роботи, з жахом  зупиняються: на глибині до  метра виявляються скелети.

Звідки вони тут? Адже на Бориспільщині боїв не було. Старі  мешканці  свідчать, що у вороньківський школі містився військовий штаб  з відділом НКВД. Навколо  чатувала варта. Арештованих, які прибували до штабу,  більше  ніхто і  ніколи  не  бачив. За почерком  убивств і  заховання трупів все дуже схоже на Биківню.

20 квітня 2011 року  Печерське районне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів  надіслало до Генеральної прокуратури повідомлення про злочин, який необхідно  дослідити. Так велить закон. Не може прокуратура будь-якої держави залишатись  байдужою до виявлених злочинів. Інакше це — не прокуратура, а щось інше. І прокуратура взялась до діла: лист ветеранів з проханням розпочати  розслідування захисники закону  скерували до Служби безпеки України, а СБУ  перекинула його до (важко повірити до якого відповідального і суворого органу!) — аж до Галузевого державного архіву (ГДА), де лист відповідно пронумерований і покладений на відповідну полицю. З часів Потебенька ніщо не змінилось у Генпрокуратурі. Прокурор стоїть на сторожі  державного ладу. Прокурора охороняє Генпрокурор. Потебенько свого часу накреслив єдино правильний шлях для прокуратури — боротися  «з деструктивними силами, які заважають проводити слід­ство». Маються  на увазі набридливі громадські організації, яким ніяк не йметься щодо захованих злочинів комуно-фашистського режиму.

Треба пояснити  і прокурорам в тому числі, що назва Італійської фашистської партії стала з часів її заснування узагальненою назвою всіх тоталітарних режимів. Націонал-соціалістичного у Німеччині  і  соціалістичного в СРСР також.

Дивно, виявляється, що найвища  прокурорська інстанція в Україні звичайний архів?

Другого червня   Галузевий державний архів СБУ  за підписом заступника начальника архіву О.Лосицького запропонував ветеранам  звернутись до прокуратури  Бориспільського району, напевно тому, що Генеральна прокуратура не має коштів на поштові марки.

Можливо, органи, які повинні здійснювати належні для їх статусу дії, але їх не виконують, думають, що ветерани втомляться від такого бюрократичного «футболу» і зрештою припинять їм «морочити голову»? Не дочекаєтеся!

Олесь Гриб,
голова Печерського районного відділення ветеранів (державників)

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com