Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ПРЕЗИДЕНТ ПОВИНЕН ЗУПИНИТИ БЕЗЗАКОННЯ

Президентові України
В.Ющенку

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Звернутися до Вас  змушує вкрай загрозлива і небезпечна ситуація у відносинах, між, з одного боку, міністром освіти і науки України С.Ніколаєнком і, з другого - системою недержавних вищих закладів освіти, зокрема і передусім, Міжрегіональною Академією управління персоналом (МАУП).

МАУП, Конфедерація недержавних вищих закладів освіти України, інші асоціації і ВНЗ надіслали на Вашу адресу близько двадцяти заяв, звернень і листів з приводу цього конфлікту, але, на жаль, жодної відповіді на них ми не отримали. Цілком ймовірно, Вам не доповідають про цю проблему.

Суть проблеми полягає в тому, що певні сили у суспільстві не сприймають систему вищих навчальних закладів недержавних форм власності і усіляко її утискають.

Використовуючи певні суперечності чинного законодавства, яке регулює організаційно-правові форми юридичних осіб, Міністерство освіти і науки України в примусовому порядку вимагає зміни найменувань недержавних ВНЗ на «приватні вищі навчальні заклади», що тягне за собою зміну свідоцтв з непередбачуваними негативними наслідками, зокрема й заборону засновникам керувати створеними ними ВНЗ і, в перспективі, - відібранням власності і знищенням закладів. Тим, хто не погоджується це робити, відмовляють у ліцензуванні й акредитації, погрожують перевірками й скасуванням уже отриманих ліцензій.

МАУП, яка була серед лідерів Майдану і яку за критику злочинного кучмівського режиму намагалися закрити Медведчук, Табачник та інші одіозні особистості минулої влади, виступила з критикою Міносвіти і самого міністра С.Ніколаєнка, вимагаючи притягти посадових осіб Міносвіти до відповідальності. Результати критики не забарилися.

С.Ніколаєнко в ефірі Національного радіо, газеті Соціалістичної партії «Києве мій», в електронних інформаційних джерелах безпідставно й огульно звинуватив МАУП у видачі дипломів, «які нічого не варті», називаючи Академію «горезвісною МАУП», допускаючи образливі висловлювання на адресу професорсько-викладацького складу. Наступні оргвисновки також не забарилися.

С.Ніколаєнко всупереч чинному законодавству організував таємну віртуальну «перевірку» виданих державним підприємством МОН дипломів випускникам МАУП, начебто знайшов там якісь невідповідності і, не ознайомивши керівництво Академії з результатами «перевірки», передав матеріали «перевірки» до Генеральної прокуратури України для порушення вигаданої ним кримінальної справи.

З ініціативи С.Ніколаєнка депутати-соціалісти М.Рудьковський, М.Садовий і Л.Мордовець направили до Генеральної прокуратури депутатські запити з надуманими обгрунтуваннями щодо проведення перевірки Міжрегіональної Академії управління персоналом і її підрозділів.

До всіх цих дій, швидше за все з тієї ж ініціативи, долучилася податкова служба, яка попередила про проведення комплексної перевірки Академії, хоча, за чинними нормативами, суб’єкта господарювання, який сплачує податки у визначений строк, не включають до списку позапланових перевірок.

Ми не боїмося перевірок, десятки разів їх проходили. Однак, коли йдеться про замовний тиск на Академію як оплот недержавної освіти України з очевидною перспективою її знищення, – це вже інша справа. Усі ці незаконні, недемократичні дії призвели до того, що колектив Академії багато місяців перебуває в украй напруженому стані, що негативно позначається на психологічному і фізичному стані працівників, студентів і членів їхніх родин. Люди готові вийти на вулицю, організувати страйки, пікети, голодування. Цілком можливий і соціальний вибух, до якого увесь час підштовхують суспільство соціалісти і комуністи.

Враховуючи викладене вище:

  1. Закликаємо Вас, пане Президенте, терміново втрутитися у ситуацію, враховуючи її загрозливий характер, зупинити незаконні дії чиновників від освіти.
  2. Вимагаємо звільнити з посади С.Ніколаєнка і замінити його  професіоналом і достойним політиком.
  3. Просимо доручити віце-прем’єр-міністрові з гуманітарних питань, за необхідності іншим незаангажованим посадовцям розібратися в конфліктній ситуації між МОН України і недержавними вищими навчальними закладами й ухвалити відповідальні рішення, зокрема щодо приведення нормативних актів у відповідність до Конституції, аби забезпечити дотримання прав і законних інтересів громадян, організацій і держави.

 

Президент МАУП
Г. Щокін

Голова Конфедерації недержавних
вищих закладів освіти України
М. Головатий

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com