Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Рішення суду: Ніколаєнко і освіта несумісні

Заява
прес-служби
Міжрегіональної Академії управління персоналом
 
Господарський суд Києва 26 грудня 2005 року оголосив рішення, яким у повному обсязі задовольнив позовні вимоги Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП) до Міністерства освіти і науки (МОН) України.

Нагадаємо, що у жовтні 2005 року Академія подала позов про визнання неправомірними вимоги МОН щодо зміни організаційно-правової форми і відмови в ліцензуванні й акредитації спеціальностей і відокремлених структурних підрозділів.

Позицію МАУП підтримали Головдержслужба України, Український союз промисловців і підприємців, низка юридичних фірм і установ, фахівці в галузі права.

МОН під керівництвом міністра-соціаліста Ніколаєнка, за ініціативою якого і здійснювався тиск на приватні вищі навчальні заклади, усіляко маніпулювало, щоб затягти явно програшну справу, то вимагаючи правової експертизи, то заявляючи, що жодного наказу з приводу зміни організаційно-правових форм не було, то погодившись (лист міністра С.Ніколаєнка від 15.12.05. № 1/12-5121), що вищі навчальні заклади недержавної форми власності можуть діяти у формі товариств.

Водночас на засіданні суду 26 грудня 2005 року представник МОН поставив питання про укладення мирової угоди. Про яку мирову угоду йдеться, якщо незаконно змінено організаційно-правову форму 150 ВНЗ недержавної форми власності? Хто відповість за всі поневіряння цих ВНЗ і багатомісячні знущання над ними? Ми переконані, що міністр-соціаліст С.Ніколаєнко і його заступник з питань вищої (!) освіти М.Степко вчинили злочин проти МАУП і всієї системи недержавної вищої освіти і повинні повною мірою відповісти за це. Залишилося тільки працівникам прокуратури проявити громадянську зрілість і мужність і стати на захист закону і справедливості, незважаючи на зовнішній тиск.

З поінформованих джерел нам стало відомо, що лідер соціалістів О. Мороз, начебто, намагався сам чи з допомогою можновладців вплинути на керівництво Вищого господарського суду України, Апеляційного і Господарського суду Києва, аби вирішити спір на користь С.Ніколаєнка, але судді не піддалися тиску і вирішили справу на основі закону, об’єктивності і справедливості.

Невдовзі Печерський суд Києва почне розгляд справи за позовом МАУП до Ніколаєнка на суму 80 тисяч гривень про захист честі, гідності і ділової репутації. Десятки студентів і випускників Академії подають позови на загальну суму більш як 150 тисяч гривень про захист честі і гідності у зв’язку з тим, що С.Ніколаєнко протизаконно і безпідставно назвав дипломи Академії «нічого не вартими» та з інших підстав. Цілком ймовірно, що таких позовів будуть сотні і тисячі. На черзі - пред’явлення недержавними ВНЗ позовів до МОН і Ніколаєнка у зв’язку з його незаконними діями щодо зміни організаційно-правових форм з відшкодуванням матеріальних збитків і завданої моральної шкоди.

Скільки треба ще часу і доказів, щоб Президент і Прем’єр-міністр України зрозуміли помилковість призначення С.Ніколаєнка на посаду міністра освіти і науки? Скільки ще він повинен зробити негідних вчинків, щоб найвищим посадовцям стала зрозумілою його нефаховість у питаннях вищої освіти і науки. Ніколаєнка треба звільнити негайно, не чекаючи катаклізмів, тим більше, що він є кандидатом у народні депутати України. Досить ганьбити високе звання міністра і державного службовця.

За деякою інформацією перший секретар СПУ Йосип Вінський нібито отримав велику суму грошей від Ізраїлю, щоб за допомогою С.Ніколаєнка і Ю.Луценка «закрити» і знищити МАУП.

Якщо це так, то від С.Ніколаєнка зможе й надалі ще зухваліше порушувати закони України. Тож справа правоохоронних органів - перевірити правдивість такої інформації і припинити правове свавілля  С.Ніколаєнка.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com