Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

МОСКВА ГАЗУЄ

Росія чекає меседжу від уряду або Президента України, в якому форматі Україна бачить майбутнє газотранспортного консорціуму.

Про це сказав голова НАК «Нафтогаз України» Олександр Болкісєв на прес-конференції в Києві, коментуючи останні переговори з російською стороною в Москві. За його словами, Україна повинна визначитися, в якому форматі розвиватиметься газотранспортний консорціум — буде це в первинному варіанті «Кучма — Шредер — Путін» чи в якомусь іншому. За підсумками робочої зустрічі голови правління ВАТ «Газпром» Олексія Міллера з міністром палива і енергетики України Іваном Плачковим і головою правління НАК «Нафтогаз України» О.Болкісєвим було ухвалено рішення найближчим часом провести збори учасників ТОВ «Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України». Тим часом глава Мінпро-менерго РФ Віктор Христенко розраховує на прогрес переговорів про керування газотранспортною системою України після того, як визначиться політична картина в країні. На брифінгу в Санкт-Петербурзі він сказав: його тішить, що підписаний раніше главами Росії, України і Німеччини документ про поглиблення співробітництва в газовій сфері «пам’ятають, його не перекреслено».

Роботу з формування консорціуму поки що не закінчено, зауважив він. Міністр гадає, що коли політична ситуація на Україні стабілізується і визначиться, хто в Києві прийматиме рішення, процес розробки відповідної угоди прискориться.

В.Христенко наголосив, що в цьому питанні для Росії як постачальника газу важливо знати про стан і можливості газотранспортної системи України для транзиту газу в Європу. «Ми готові підтримувати цю систему грішми», — заявив він і додав, що необхідно знайти юридично обгрунтовану конструкцію керування системою.

31 серпня 2004 року збори учасників ТОВ «Міжнародний консорціум з управління та розвитку ГТС України» погоджували перехід до реалізації інвестиційної фази консорціуму з 1 вересня 2004 року. Першим етапом інвестиц-ійної фази визначено будівництво магістрального газопроводу «Богородчани — Ужгород» протяжністю 234 км. ТОВ «Міжнародний консорціум з управління та розвитку ГТС України» передбачає буд-івництво нового газопроводу «Новопсков — Ужгород», яким Україна і Росія домовилися керувати спільно.

Валерій ГРІНЧЕНКО
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com