Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Відкрити таємницю поведінки мозку

«Асиметрія мозку та поведінка людини» – таку назву мала Міжнародна міждисциплінарна наукова конференція, яка відбувалася в МАУП 8-9 грудня. Організатори конференції – Міністерство освіти і науки України, Міжрегіональна Академія управління персоналом, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Шупика та Російська академія медичних наук.

Конференцію було присвячено питанням діяльності головного мозку людини, медичним і соціальним аспектам функціонування півкуль головного мозку. Вища нервова діяльність людини як предмет дослідження завжди привертала велику увагу вчених – медиків, психологів, педагогів.

 Асиметрія півкуль головного мозку. Яким чином цей фактор впливає на поведінку людини? Питання чи не найцікавіше для вчених, які займаються вивченням головного мозку. На цей час напрацьовано значний обсяг матеріалів, що стосуються цієї проблематики. Обмінятися досвідом, поділитися своїми міркуваннями завітали на конференцію провідні вітчизняні й закордонні науковці, спеціалісти різних напрямів психології, педагогіки й медицини. У ході засідання вони представили свої наукові роботи. Тематика охоплювала широкий спектр питань – від асиметрії головного мозку і різних функцій людського організму - в нормі та патології - до латеральної терапії. Надзвичайно цікавою і корисною була конференція для студентів Інституту соціальних наук Гейдара Алієва, які навчаються на спеціальностях «медична психологія» і «практична психологія».

Такі міжнародні наукові конференції стали вже традиційними в Києві та Москві. Поєднання зусиль вчених різних країн обумовлено необхідністю систематизації й узагальнення результатів дослідження діяльності головного мозку, що використовуються нині в різних теоретичних і практичних дисциплінах: психології, педагогіці, соціології, нейронауках, генетиці, медицині.

Участь у роботі конференції взяли, зокрема, перший віце-президент, ректор Академії, професор Микола Головатий, завідувач кафедри медичної психології і психокорекції МАУП, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Анатолій Чуприков, доктор медичних наук, професор, завідувач відділу Науково-дослідного інституту мозку Російської академії медичних наук В. Фокін.

Високо оцінив конференцію Микола Головатий:

- З початку створення в Академії кафедри медичної психології та психокорекції вчені МАУП активно цікавилися питанням асиметрії мозку, тим, як впливає цей фактор на психологію людини, її поведінку, діяльність. Це питання стосується біологічних, фізіологічних, психологічних, соціальних, розумових можливостей людини. Тож, як бачимо, це проблема міждисциплінарного характеру: однаковою мірою вона актуальна для медиків, психологів, педагогів, соціальних працівників. І ми вирішили залучити до участі в дослідженні цього питання вчених різних напрямів. Це не перша наша конференція з питання асиметрії мозку. Дуже приємно, що московські вчені взяли в ній участь, адже московська школа, як і київська, має високий науковий рівень. Тож для молодих людей, студентів – передусім тих, хто здобуває відповідну спеціальність в Інституті соціальних наук Гейдара Алієва, – ця конференція - просто неоціненний досвід. Сама тема  надзвичайно актуальна, адже ще якихось сім-вісім років тому в наукових колах точилася запекла боротьба думок про те, чи вважати  пріоритетну активність лівої руки відхиленням. Радянський підхід достеменно відомий: таких людей намагалися «перевчити» на праву руку, але насправді просто ламали їхню психіку. Нині ж у науці докорінно змінено погляд на цю проблему. Асиметрія мозку стає предметом прискіпливого дослідження. До того ж міждисциплінарного. Тож значення цієї конференції важко переоцінити. Гадаю, спільними зусиллями вчених різних країн ми наблизимося до відкриття таємниць поведінки і головного мозку.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com