Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Хто кому служить?

На інтернет-сайті «Форум» 26 лютого 2007 р. опубліковано заяву прес-служби Міністерства освіти і науки України, де стверджується, що МОН не давало жодних наказів про закриття підрозділів МАУП, що заяви МАУП про намагання міністерства безпідставно закрити навчальний заклад не мають підгрунтя. І знову звучать попередження про відповідальність за порушення ліцензійної діяльності.

Ми не знаємо, який «розумник» готував цю заяву, але цілком ймовірно, що її редагував сам міністр С.Ніколаєнко. Знову замовчуються справжні факти, перебріхується інформація, відчуваються лицемірства і підтасовки.

С.Ніколаєнко у жовтні 2006 р. на зустрічі з ректором МАУП пригрозив перевіркою Академії, її підрозділів та закриттям їх. Він у 2005 — 2006 рр. протиправно намагався змінити недержавним ВНЗ їхню організаційно-правову форму і позбавити їх юридичного захисту.

Міністр освіти особисто координував репресивні заходи проти МАУП Міносвіти, Держінспекції навчальних закладів, прокурорських, міліцейських і податкових органів у листопаді-грудні 2005 р., проте вони не увінчалися успіхом. 2006 р. він ініціював анулювання ліцензій без належних перевірок 5 і 26 відокремленим структурним підрозділам МАУП. А щоб це виглядало «достовірніше», здійснив ці репресивні заходи через рішення Державної акредитаційної комісії, до того ж у членів комісії не було навіть необхідних матеріалів і проекту рішень.

Цей перелік можна продовжувати і продовжувати.

Зрозуміло одне: МАУП діє згідно з чинним законодавством, хоч би яким недосконалим воно було, а С.Ніколаєнко застосовує суто адміністративні і репресивні методи в роботі, до того ж його прес-служба намагається вішати лапшу на вуха громадськості, вигороджуючи МОН і його керівника, виправдовуючи протиправну поведінку різними софістськими висловлюваннями і лицемірними заявами.

Якщо когось і треба попереджати про кримінальну відповідальність, то це деяких керівників МОН: припинити переслідування недержавних закладів освіти та зловживання владою, увійти в правове поле України. Необхідно припинити конфронтацію з МАУП і недержавною системою ВНЗ, яку протягом двох років ініціюють деякі чільники МОН (двох із них вже звільнено — В. Домніча і М.Степка), і перейти в конструктивне робоче русло: видати дипломи випускникам МАУП 2005/2006 навчального року, не створювати штучних перепон для видачі дипломів випускникам 2006/2007 н.р., припинити протизаконну боротьбу з «неугодними» ВНЗ та їхніми структурними підрозділами, відмовитися від репресивних, адміністративних дій у роботі, надати дієву допомогу всім без винятку навчальним закладам, особливо тим, які без державних коштів виконують важливу суспільну функцію — надають освітні, наукові й видавничі послуги.

Вл.інф.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com